"AKP'nin oy oranı yüzde 55 civarında"

  • Giriş : 27.04.2008 / 17:32:00

''Eğer Türkiye daha çok kalkınacaksa, herkesin AK Parti'ye sahip çıkması lazım'' AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek, partinin şu andaki oy oranlarının açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek, ''Şu anda oy oranımız yüzde 55'ler civarında'' dedi.

İpek, Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen AK Parti Sivas İl Kadın Kolları 2. Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada, kadınların siyasette ve toplumun diğer kademelerinde etkin görev almasının çok önemli olduğunu belirtti.

İktidarlarıyla birlikte kadınların siyasette daha etkin rol almaya başladığını ifade eden İpek, bunun TBMM'deki kadın milletvekili, yerel yönetimlerdeki kadın yönetici sayısına yansıdığını söyledi.

Bir ülkenin ilerleyebilmesinin kadın ve erkeklerin her alanda düzgün şekilde, işbirliği içinde çalışmasıyla mümkün olacağını vurgulayan İpek, ''Kadınların siyasetin içinde yer alması bir ülkenin kalkınması için en önemli unsurlardan biridir'' diye konuştu.

İpek, AK Parti iktidarıyla birlikte toplumun problemlerinin tek tek çözülmeye ve devletin çarkının düzgün şekilde işletilmeye başladığını bildirdi.

AK Parti olarak kuruldukları günden bu yana Türkiye'nin kalkınması için hizmet verdiklerini belirten İpek, ''Eğer Türkiye daha çok kalkınacaksa, herkesin AK Parti'ye sahip çıkması lazım'' dedi.

Partilerine her geçen gün toplum desteğinin arttığını ifade eden İpek, ''Şu anda oy oranımız yüzde 55'ler civarında'' diye konuştu.

Şadiye Öztürk başkanlığında tek listeyle gidilen kongreye, AK Parti Sivas milletvekilleri Selami Uzun ve Hamza Yerlikaya, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, İl Başkanı Zeki Kılıç, Merkez İlçe Başkanı Turan Topgül ve çok sayıda partili katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious