AKP'nin seçim kozları

  • Giriş : 28.02.2007 / 00:00:00

AK Parti, seçmenin karşısına şu 3 projeyle çıkacak

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

“Çin Denizi'ne kadar 7.200 kilometrelik duble yol yaptık. Sivas kadar bir ilin barınacağı yıllık 55.000 konut ürettik. KÖYDES projesiyle köyleri kalkındırdık”

AK Parti Genel Merkezi’nden milletvekillerine gönderilen mektupta, hükümetin icraatlarının kısa ve net olarak halka anlatılması istendi. Yol ve konut yapımının halka şöyle anlatılması istendi: "Türkiye’den Hong Kong ya da Çin Denizi’ne kadar (7 bin 200 kilometre) yol yaptık. Her yıl Sivas büyüklüğünde bir şehir inşa ettik." Eylül ayına çekilmesi gündemde olan genel seçimlere 8 aydan kısa bir zaman kaldı. AK Parti, seçim kampanyasını ünlü reklamcı Ali Taran’a emanet etmeye hazırlanıyor. Ali Taran, genel strateji ve sloganları belirleyecek. AK Parti yönetimi, milletvekillerinin de propaganda yaparken yararlanması için 5 yıllık icraatlarının bir dökümünü çıkardı.

4 YILDA YAPILAN HİZMETLER

AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Seracettin Yağız imzası ile gönderilen mektupta, 5 yılda yapılan 78 önemli ekonomik gösterge ile diğer hizmetlere yer verildi. Türkiye’nin onlarca yıldır alamadığı hizmeti, 4 yılda aldığını öne süren Karayağız, ancak bunların vatandaşlara çok iyi anlatılamadığı görüşünü dile getirdi. Karayağız, "Geride bıraktığımız 4 yılda gece-gündüz demeden sabahlara kadar çalıştık. Bazen masalara alnımızı dayayarak, bazen de arkadaşlarımızın omuzlarına yaslanarak uyuduk. Ancak hep eksik görülen şey, yaptıklarımızı halka anlatamadık ve aleyhimizde üretilen yalan ithamlara yeterli cevabı veremedik" dedi.

Mektupta, seçmenlere anlatılması istenen icraatlardan bazıları şöyle:

TOKİ, 4 yılda 220 bin konutu bitiriyor. Yani yılda 55 bin konut. Her konutta 5 kişinin yaşadığını kabul edersek, okulu, yeşil alanı ve sosyal tesisleriyle TOKİ her yıl Sivas büyüklüğünde bir şehir kuruyor. 4 yılda 7 bin 200 kilometre duble yol yapıldı. Bu Türkiye’den Hong Kong’a ya da Doğu Çin Denizi’ne kadar olan mesafedir. Köy-Des projeleri ile tüm köylerimizin yol ve içme suyu ihtiyacını karşılamak amacıyla 2006 yılında 2 milyar YTL bütçe ayrıldı. AK Parti’den önce sadece 9 şehirde doğalgaz vardı. AK Parti döneminde 34 bölge doğalgaz aldı. 48 yerin ihalesi yapıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious