AKP'nin sürpriz İzmir adayı kim?

AKP'nin sürpriz İzmir adayı kim?.10370
  • Giriş : 23.10.2008 / 15:50:00

Necmettin Erbakan'ın yeğeni olan ve halen Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Müsteşarlığı görevini yürüten Sabri Özkan Erbakan'ın Mart'09'da yapılacak yerel seçimlerde AKP'den aday olacağı ileri sürülüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kapatılan Refah Partisi'nin Genel Başkanı, eski Başbakan Necmettin Erbakan'ın yeğeni olan ve halen Bayındırlık ve İskân Bakanlığı Müsteşarlığı görevini yürüten Sabri Özkan Erbakan'ın Mart'09'da yapılacak yerel seçimlerde AKP'den İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adaylığı konuşuluyor..

AKP yönetiminin aday göstermesi halinde Erbakan, Saadet Partisi adayıyla da yarışacak. Necmettin Erbakan'ın kardeşi Selahattin Erbakan'ın oğlu olan Sabri Erbakan, Refahyol hükümeti döneminde Bayındırlık ve İskân Bakanlığı Müşteşar Yardımcılığı'na getirildi. Sabri Erbakan, AKP hükümetinin kurulmasıyla Karayolları Genel Müdürü, ardından Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Müsteşarı oldu. "Özal ekolünden" olduğunu vurgulayan Erbakan, Milli Görüş geleneğinin itiraz ettiği sekiz yıllık kesintisiz eğitim için bağışta bulunmasıyla da kamuoyunda dikkati çekmişti..

Sabri Erbakan'ın adı 2004 mahalli seçimlerinde de yine gündeme gelmiş, Erbakan'ın İzmir'den Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağı ileri sürülmüştü.

CAFESİYASET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*