AKP'nin yüzde 46,6'lık başarısına vatandaş ne diyor

  • Giriş : 01.08.2007 / 13:56:00

AK Parti'nin aldığı yüzde 46,6'lık başarının sırrı konusunda her gün yeni bir tez geliştiriliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul'un iki semtinde vatandaşlarla yapılan görüşmelerde, sonuçların aslında abartılı olmadığını gösterdi.

Ahmet Ayan (28-Turizmci):

AK Parti yaptığı hizmetlerle alternatifi olmayan bir parti. Kesinlikle ideolojik olarak oy vermedim. Her gelen hükümet kendi cebine çalışırken bu hükümet ülke için çalıştı. Açık ve net olarak hizmete oy verdim.”

Şükran Yarım (35- ev hanımı)

“Ben partiye değil Erdoğan'a oy verdim. İstanbul gibi bir şehri adam eden Türkiye'yi de çok iyi yönetir. Ben Ak Parti'ye oy verirken eşim eski bir DSP'li olarak CHP'ye oy verdi. Eşime eski İstanbul'u hatırlatarak AK Parti'ye oy vermesini sağlamaya çalıştım ama olmadı.”

Yücel Yel (36-Bankacı)

“İki nedenden dolayı AK Parti'ye oy verdim. Birincisi iyi hizmet, ikincisi cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Abdullah Gül'ün haksızlığa uğraması.”

SIRTIMIZ YERE GELMEZ

Selami Ürün (29-inşaat işçisi)

“AK Parti'ye güveniyorum. Yaptıkları hizmeti yapacaklarının teminatı olarak görüyorum. Tayyip Baba iki dönem daha seçilirse bu ülkenin sırtı yere gelmez.”

Aysel Demir (40- ev hanımı)

“Hizmete oy verdim ama Tayyip Erdoğan'ın karizması da beni çok etkiledi.”

AYDIN DEMİR (31-serbest meslek)

“Bu hükümet bizim gibi garibanlara çok yardım etti. Tayyip Erdoğan'a da çok güveniyorum bunlar haksızlık yapmaz.”

Ziyarete gitmiştim

Haydar Zeyrek (75- Emekli): 50 yıldır bu mahallede yaşıyorum. Bu hükümet kadar iyi bir hükümet görmedim. Belediye başkanı olduğu zaman Emniyet Mahallesi'ndeki evine ziyarete gitmiştim. Benimle sohbet etmişti. Erdoğan işte o zaman benim gönlümü fethetmişti.

AK Parti'nin İstanbul rekoru Kirazlıtepe'de

AK Parti'nin 22 Temmuz'da aldığı yüzde 46,6'lık başarının sırrı konusunda her gün yeni bir tez geliştiriliyor. Yeni Şafak Gazetesi, İstanbul'un iki semtinde vatandaşlarla yaptığı görüşmede, sonuçların aslında abartılı olmadığını ve AK Parti hükümetinin seçimlerde elde ettiği başarının çok önceden belli olduğunu gösterdi. İstanbul'un iki farklı noktası Üsküdar Kırazlıtepe ve Başakşehir semtlerinde ortalama yüzde 65'in üzerinde oy alan AK Parti'nin sağladığı bu başarının sebebini seçmenlere sorduk. Sonuç: İyi hizmet ve halka yakınlık.

İstanbul'daki 32 ilçenin 26'ında birrinci parti gelen AK Parti, bir çok ilçede de yüzde 60'ın üstünde bir oy aldı. AK Parti, Sultanbeyli'de yüzde 67.13, Fatih Çarşamba'da yüzde 61, Esenler'de yüzde 60.91 oranlarında oy aldı. Üsküdar'a bağlı Kirazlıtepe'de ise AK Parti adeta rekor kırdı. Kirazlıtepe'de oy kullanan 7 bin 680 seçmenden 4 bin 223'ünün oyunu alarak yüzde 67.52 oy oranına ulaştı. Yine Başakşehir 4. Etap'ta yüzde 66, Başakşehir 5. Etap'ta yüzde 63 oy alan AK Parti'nin en çok oy aldığı Üsküdar Kirazlıtepe'de vatandaşa neden AK Parti diye sorduk.

YENİ ŞAFAK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious