AKP'den erken seçim taleplerine tepki

  • Giriş : 23.12.2006 / 00:00:00

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan Bütçe Komisyonu üyesi ve Adalet ve Kalkınma (AK) Partisi Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, erken seçim tartışmalarına tepki göstererdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Taner Yıldız, AK Parti Kayseri İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda katılarak burada yaptığı konuşmada, hükümetin görevde olduğu süre içinde sorumluluğunu yerine getirdiğini kaydetti.

Erken seçim isteyen grupların, ’Bu, ateşten gömlek. İyi ki biz seçilmedik. Bular zaten elini sokarlar, elleri yanar, kendileriyle beraber çekilirler’ şeklinde sözleri olduğunu hatırlatan Taner Yıldız, şöyle konuştu: "Bunu söyleyenler, ’İyi ki biz iktidara gelmedik’ diyenlerdir. CHP Grup Başkanvekili, ’Bu Cumhurbaşkanını bu meclis seçmemeli’ diyor. ’Niye?’ diye sorduğumuzda, ’Meclis çok yoğun çalışma dönemi geçirdi. Milletvekilleri yoruldu. Bu durumda Cumhurbaşkanını seçmesi sakıncalı olur’. Ben de, ’seçeceğiniz Cumhurbaşkanını meclisten Çankaya’ya kadar sırtınızda mı taşımayı düşünüyor sunuz?’ dedim. Bunları sorduğumuzda kızaramayacak durumdalar. Siyasette yüzsüzlüğün böylesi görülmedi. Bunlar doğru değildir ve ülke menfaatlerine zarar vermektedir."

Aynı toplantıda konuşma yapan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, muhalefetin, milletin sıkıntısını ve derdiği görmezden geldiğini, hükümetin her önerisine karşı çıkarak insanları ve ülkeyi zor durumda bıraktıklarını ifade etti. Başkan Özhaseki, ’’Hangi iş kötüye gitti ki erken seçime gidiyoruz? Erken seçimin hangi şartları oluştu? Hangi kriterler öncesiyle kıyaslandığında kötüye gitti? Tek dert var, ’Cumhurbaşkanını siz seçmeyin’. Kim seçsin? ’Eskiden beri bizim gibi beyaz Türkler seçerler. Anadolu halkı, siz nereden çıktınız?’... Meclis bizim aynamız. Bizdeki renk, Cumhurbaşkanına yansır. Kapalı kapılar ardında, 3 kişinin karar verdiği seçim dönemi geride kaldı. Herkes uyandı, gözünü açtı. Burada milletin verdiği yetkiyi kullanacağız ve işimizi yapacağız’’ diye konuştu. AK Parti İl Başkanı Mahmut Cabat ise 2007’de önemli 2 seçimin olduğuna dikkati çekerek, ’’Milletin karşısına çıkmaya yüzü olmayanlar, ’erken seçim’ diyor. Hizmetlerimizin devamı için bir kez daha tek başına iktidar olmalıyız. İcraatlarımızı halka iyi anlatmalıyız’’ şeklinde konuştu.

Toplantı açılış konuşmalarının ardından basına kapalı olarak devam etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious