AKP'liler Çeşme'de buluştu

  • Giriş : 25.07.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin çeşitli illerinden AK Parti'li 10 milletvekili İzmir'in Çeşme ilçesine geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

AK Parti Çeşme İlçe Başkanı Atilla Certel'in daveti üzerine İstanbul, Kocaeli, Kastamonu, Bursa, Van ve Ağrı'dan gelen AK Parti'li 10 milletvekili, Çeşme'nin merkezi, mahalleleri ve yakın adalarda incelemelerde bulundu.
İnceme gezisinin ardından grup adına bir açıklama yapan AK Parti İstanbul milletvekili ve Meclis Grup Yönetim Kurulu üyesi İnci Özdemir, "Çeşme ilçe başkanımız, güzel projeleri olduğunu ve yardım istediğini belirtti. Türkiye'nin en büyük turizm merkezlerinden Çeşme için de elimizden geleni yapacağız. Gördük ki özellikle yerel yönetimler anlamında Çeşme yerinde saymış ve ilerleme kaydedememiş." dedi.

Çeşme'de çok diri ve canlı bir AK Parti teşkilatı gördüklerini ifade eden Özdemir, "İlçenin gelişmesi için her yolu deniyorlar. İlçe başkanımız bizi Ankara'da çok ziyaret etti ve Çeşme'nin problemlerinin giderilmesini talep etti. Biz de karşılık vermeyi düşündük. Ben aynı zamanda Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu üyesiyim. AB'deki temaslarımda Çeşme'yi anlatacağım ve vurgulayacağım." diye konuştu.

AK Parti İlçe Başkanı Certel ise Çeşme'de sivil toplum örgütleri ve halkla elbirliği içinde turizmi geliştirmek için her yolu denediklerini belirtti. Certel, "İlçe teşkilatımızın gayretleri ve İzmir milletvekillerimizin Ankara'daki çalışmaları neticesinde Çeşme turizm bölgesi ilan edildi. Çok yakın zamanda turizmde Antalya'yı geçecek. Özellikle İstanbul, Kocaeli ve Bursa milletvekillerimiz vasıtasıyla Çeşme'ye sermaye akışı sağlayabileceğimize inanıyoruz. Çeşme'ye AK Parti bayrağını dikmek, burasını Türkiye'nin turizm merkezi yapmak için kenetlendik." dedi.

Çeşme ziyaretine İstanbul milletvekilleri İnci Özdemir, Mustafa Açıkalın ve İlhan Albayrak, Kocaeli milletvekili Muzaffer Baştopçu, Kastamonu milletvekilleri Hakkı Köylü, Sinan Özkan ve Musa Sıvacıoğlu, Bursa milletvekili Faruk Ambarcıoğlu, Bingöl milletvekili Abdurrahman Anık ve Van milletvekili Halil Kaya katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious