AKP'ye ÖDP'den protesto

AKP'ye ÖDP'den protesto.18974
  • Giriş : 27.09.2008 / 14:49:00

ÖDP üyesi bir grup, AK Parti Ankara İl Başkanlığı önünde sloganlarla eylem yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yüksel Caddesinde toplanan partililer, hükümet aleyhinde sloganlar atarak, AK Parti Ankara İl Başkanlığına yürüdü.

ÖDP Ankara İl Başkanı Hasan Özdinç, yaptığı açıklamada, ''AK Parti iktidarının hayatın her alanını kuşatarak, kendi renklerinden bir ülke yaratmak istediğini''savundu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ''kendisini eleştiren gazeteler için boykot çağrısı yaptığını'' kaydeden Özdinç, ''Erdoğan'ın böyle bir baskı kurmasının arka planında ortaya çıkan yolsuzlukları gündemden düşürmek ve toplumda kendisine karşı gelişen tepkileri bastırma'' isteği bulunduğunu ileri sürdü.

Özdinç, AK Parti'nin uyguladığı politikalarla zengini daha zengin yaparken yoksulu da sadakaya ve yardıma muhtaç hale getirdiğini savunarak, ''Burada bir kez daha AKP'nin baskıcı politikalarını protesto ediyoruz. AKP demokrasisini bir kez daha yalanlıyoruz. Yolsuzluklarını, Deniz Feneri'ni yüzlerine vuruyoruz. AKP'nin yolsuzluklarına ve yoksulluğa karşı Ankara'nın her sokağında çalışmaya devam edeceğiz'' dedi.

Bu arada, yürüyüş sırasında bir vatandaşın ÖDP'lilere tepki göstermesi ve grupta bulunanların karşılık vermesi üzerine yaşanan gerginlik, emniyet güçlerinin araya girmesiyle son buldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*