AKP'ye oy verenleri PKK'yı desteklemekle suçladı!

AKP'ye oy verenleri PKK'yı desteklemekle suçladı!.9671
  • Giriş : 05.03.2008 / 03:10:00
  • Güncelleme : 05.03.2008 / 02:08:38

28 Şubatçı Vural Savaş, 3 günde 100 bin kişinin ziyaret ettiği fuarda ancak 30 kişiye seslendi!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Vural Savaş, "Dünyada liberal çok uluslu şirketlerin politikaları doğrultusunda liberal potlitikaları uygulayan az gelişmiş ülkeler ve kişiler yalnızca onların uşaklığını yapmaktalar. Şu anda AKP'yi destekleyenler aynı zamanda PKK'yı da desteklemekte. Onlar için AKP, PKK yok, onlar için tek düşman hala Kemalizmdir." dedi.

28 Şubat sürecinin Yargıtay Başsavcısı Vural Savaş, Bursa 6. Kitap Fuarı'nda düzenlenen etkinlik kapsamında ilginç açıklamalarda bulundu.

Fuar kapsamında düzenlenen söyleşiye katılan Vural Savaş, 'Devrimci Anayasa' isimli söyleşisinde kapitalizm ve liberaliz konusunda açıklamalarda bulundu.

Liberalizmin yalnızca çok uluslu süper güçleri dahada güçlerndirdiği ve gelişmekte olan ülkeler ile yöneticileri ise yalnızca kölesi yaptığını belirten Savaş, Atatürk'ün uyguladığı dış politikanın benimsenmesi gerektiğini söyledi.

'AKP Çoktan Kapatılmalıydı' isimli kitabından alıntılar yaparak sürdürdüğü söyleşisini imamhatip liseleri ile sürdüren Vural Savaş, imamhatip liselerinin laikliğe aykırı ve karşı devrim yapmak için kurulmuş okullar olduğunu kaydetti.

Savaş, bazı tespitlerin 15 yıl içinde bu okullardan çıkanların karşı devrim yapmak için çalışma içine girecekleri, o tarihlerinde bu günlere tesadüf ettiğini söyledi.

"BAŞSAVCI OLSAM AKP'NİN KAPATILMASI İÇİN DAVA AÇARDIM"

Yargıtay eski Başsavcısı Vural Savaş, "AKP Çoktan Kapatılmalıydı" kitabını laiklik kaygısıyla yazmadığına dikkat çekerken, "Ben şayet başsavcı olsaydım, AKP Avrupa Birliği ile müzakereler kapsamında Avrupa Parlamentosu kararları içinde imzalanan 10 ve 11. maddeler için AK Parti'nin kapatılması için dava açardım." şeklinde konuştu.

AK Parti'nin ABD'nin desteğini aldığını savunan Vural Savaş, "Amerika Birleşik Devletleri bu adamı süpürmeye karar verseydi, ne tarikatlar desteği kalırdı, ne iş adamları desteği kalırdı, ne siyonist teşekküllerin desteği kalırdı, ne ikinci cumhuriyetçilerin desteği kalırdı, 3 günde sıfıra indirirler hatta bir askeri müdühalenin zemininii Türkiye'de hazırlarlardı." diye konuştu.

"3 GÜNDE 100 BİN'E YAKIN KİŞİNİN ZİYARET ETTİĞİ FUARDA 30 KİŞİYE SESLENDİ"

Yargıtay eski Başsavcısı Vural Savaş, Tüyap tarafından düzenlenen ve 3 günde 100 bin'e yakın kişinin ziyaret ettiği Bursa 6. Kitap Fuarı'nda yaklaşık 30 kişiye seslendi.

28 Şubat sürecinin Yargıtay Başsavcısı Vural Savaş, Bursa 6. Kitap Fuarı'nda düzenlenen 'Devrimci Anayasa' konulu söyleşide 30 kişilik salonu dahi dolduramadı.

Çoğunluğunu aralarında ilköğretim öğrencilerinin oluşturduğu dinleyicilerin doldurduğu salonda yer yer boşluklar gözlendi. 9 gün sürecek ve yaklaşık 200 binden fazla kişinin ziyaret etmesi beklenen fuar ilk 3 günde 100 bin dolayında kişi tarafından ziyaret edildi. Buna karşın düzenlenen söyleşi programında 30 kişilik salonu dahi dolduramayan Yargıtay eski Başsavcısı Vural Savaş'ın hayal kırıklığı konuşmasına yansıdı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious