AKP'ye protestoya dayaklı müdahale !

AKP'ye protestoya dayaklı müdahale !.14601
  • Giriş : 25.10.2008 / 10:31:00
  • Güncelleme : 05.09.2016 / 18:17:45

AK Parti'yi protesto eden üniversite öğrencilerine polisten dayak!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen BeşikTaksim'de AKP'yi protesto etmek isteyen öğrencilere polisten sert müdahale. Polis silah da çekerek müdahale ettiği öğrencilerden 8'ini gözaltına alındı. Samsun Ondokuzmayıs Üniversitesi'nde de Cumhurbaşkanı Gül'ü protesto etmek isteyen 41 öğrenci gözaltına alındı

 


Görenleri hayrete
düşürecek müdahalenin
fotoğraflarıiçin tıklayın.
İstanbul Taksim'de AKP karşıtı gösteri yapan üniversite öğrencilerine polisin müdahalesi çok sert oldu. Öğrenciler ilk olarak Taksim Cumhuriyet Anıtı çevresinde pankart açıp slogan atmak istediler. Polis öğrencilere müdahale etti. Bu sırada Otobüs durakları yönünde yine bir öğrenci grubu belirdi. Bu grup da AKP karşıtı pankart açıp slogan attılar. Öğrenciler durağın üstüne çıkınca polisle bu grup arasında da arbede yaşandı.

Burada arbede sürerken AKM yönünden başka bir öğrenci grubu daha yürüyüşe geçti. Polis bu grubu da müdahale etti. Toplam sekiz öğrenci gözaltına alındı.

SAMSUN'DA GÜL'ÜPROTESTOYA HAZIRLANAN 41 ÜNİVERSİTELİ GÖZALTINDA

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de katılacağı Samsun Ondokuzmayıs Üniversitesi'nin 2008- 2009 Yeni Akademik Yılı'nın saat 14.00'teki açılış töreninden 2 saat önce, protesto gösterisi yapmak isteyen üniversitelileri, güvenlik güçleri dağılmaları konusunda uyardı. İlahiyat Fakültesi önünde toplanarak, törenin yapılacağı Kurupelit Kampusü'ndeki Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'ne yürümekte ısrar eden öğrenciler tüm ikazlara karşın dağılmadı. 'AKP'yi istemiyoruz' yazılı dövizler taşıyan öğrencilere güvenlik güçleri müdahale etti. Gözaltına alınan 10'u kız, toplam 41 öğrenci İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Öğrencilerin sorgularının devam ettiği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*