'AKP'ye tuzak kuruldu' bilmecesi

'AKP'ye tuzak kuruldu' bilmecesi.13293
  • Giriş : 12.05.2008 / 11:41:00
  • Güncelleme : 12.05.2008 / 11:46:10

'AKP'ye tuzak kuruldu' iddiasını MHP'li Bölükbaşı tekzip etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

AK Parti’ye açılan davanın ‘tuzak’ olduğu iddialarının odağındaki MHP’li Bölükbaşı haberleri yalanladı. İddanın sahibi gazeteci Pamir ise ‘Arkadaşları beni arayarak olay doğru’ dedi

AK Parti’ye açılan kapatma davası Türkiye’nin olduğu kadar dünyanın da gündemini meşgul etmeye devam ederken başkent Ankara’nın kulislerinden sızan bir iddia ortalığı bir anda hareketlendirdi. İddiaya göre MHP Ankara milletvekili Deniz Bölükbaşı bir arkadaş sobetinde ‘MHP’nin türban çıkışı tamamen benim fikrim. Olaylar güzel gelişti. Parti kapancak. Zaten amacım da partinin kapatılmasıydı’ dedi.

KÖŞE KULİSLERİ

MHP’Lİ Bölükbaşı ile ilgili iddiayı ortaya atan isim de gazeteci Balçiçek Pamir oldu. Pamir 8 Mayıs tarihli yazısındaki iddiaların ardından ortalığı bir anda hareketlendi. Pamir’in, Bölükbaşı’nı arayarak özür dilediği ve ‘yanlış yazmışım’ dediği iddia edildi ancak Pamir dünkü köşesinde iddiasının arkasında olduğunu belirterek Bölükbaşı’nın kendisini aradığını ve iddiaları yalanladığını ancak pekçok milletvekili, gazeteci ve hatta MHP’linin de ‘İddiaları Bölükbaşı’nın ağzından duyduk’ dediğini yazdı.

GİRİŞİMİMİZ SAMİMİ

MHP Ankara Milletvekili Deniz Bölükbaşı, MHP’nin AK Parti’yi kapattırmak için türban değişikliğini getirip tuzak kurduğuna ilişkin haberlerin doğruyu yansıtmadığını söyledi. Bölükbaşı şunları söyledi: ‘Yapılan haberler saçma sapan. Partiyi ben kapattırdım gibi cümleler ise tamamen benim tarzımın dışında. MHP’nin türban girişimi kanayan bir yarayı çözmeye dönük, samimi bir girişimdi.’

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal için de Cumhurbaşkanlığı seçimleri döneminde gerilimi artırma yönünde AK Parti’ye tuzak kurduğu söylentileri çıkmıştı. Baykal da o dönemde bu söylentileri ‘Size biz tuzak kurmadık’ diye cevaplamıştı.

Tuzak kurmak bize yakışmaz

MHP Lideri Devlet Bahçeli, ‘türban düzenlemesiyle MHP, AK Parti’ye tuzak kurdu’ söylentilerini cevaplayarak, ‘MHP’ye tuzak kurma gibi bir anlayış yakışmaz’ dedi. Bahçeli, ‘Demokratik bir yarışı kendisine ilke edinmiş olan bir siyasi partinin, başka bir siyasi partiye herhangi tuzak kurma gibi bir düşüncesi olamaz’ dedi.

STARGAZETE

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious