Akraba evliliği cinneti aileyi yaktı

  • Giriş : 30.10.2006 / 00:00:00

Kız kardeşinin, akrabası ile evliliğine karşı çıkan şahıs, babasını, ablasını ve kız kardeşini vurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Olay saat 01.00 sıralarında Ümraniye Taşdelen Üner Sokak'ta meydana geldi. İddaya göre, Ayyıldız ailesi, rahim kanseri olan kızları Sevda Ayyıldız'ı (24), doktorun, "En kısa zamanda evlendirin, çocuğu olsun. Rahmi alınırsa bir daha çocuk sahibi olamaz." demesi üzerine, akrabalarıyla evlendirmek istedi. Köksal Ayyıldız, daha önce kendi evlerinde yaşayan ve ablası Elif Ayyıldız ile evlenen ancak geçimsizlik nedeniyle ayrılan amcasının oğlunu örnek göstererek bu evliliğe karşı çıktı. Akraba evliliğini istemeyen Köksal Ayyıldız, babası Bahri Ayyıldız (56) ile aralarında yaşanan tartışmaya ablası ve kız kardeşinin de katılmasına sinirlendi. Öfkeyle evden ayrılan Köksal Ayyıldız, gece eve gelerek, uykudaki babası, ablası ve kız kardeşini silahla vurdu. Komşuları tarafından özel bir otomobille Haydarpaşa Numune Hastanesi'ne götürülmeye çalışılan baba Bahri Ayyıldız ve kızı Elif Ayyıldız (28) yolda hayatını kaybetti. Sevda Ayyıldız ise yaralı olarak hastaneye yetiştirildi. Sevda Ayyıldız, yoğun bakıma alınırken, baba ve kızının cesetleri aynı hastanenin morguna kaldırıldı.

Öte yandan olayı gerçekleştiren Köksal Ayyıldız, Taşdelen'de kendisine ait 34 L 4819 plakalı otomobille kaçarak kayıplara kaçtı. Jandarma söz konusu evde incelemelerde bulunarak olaya ait deliller bulmaya çalıştı.

Olayın duyulmasının hemen ardından Ayyıldız ailesinin yakınları sözkonusu eve akın etti. Ailenin bir yakını, Köksal'ın Taşdelen'de korsan taksicilik yaptığını söyleyerek, herhangi bir psikolojik sorununun olmadığını, olayın ailevi bir mesele yüzünden çıkan tartışmadan kaynaklandığını ifade etti.

Jandarma failin yakalanması için geniş çaplı soruşturma balattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious