Akrabalarından hayır görmedi

  • Giriş : 06.09.2006 / 00:00:00

Akrabalarının böbrek vermediği emekli aşçı Şentürk Boğucu'ya, 24 yıllık eşi Mürvet Boğucu şifa oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Şentürk Boğucu, "En iyi arkadaşlığı, 24 yılık hayat arkadaşım gösterdi. Bana canını feda etti." dedi.

Uzm Dr. Alp Gürkan, Op. Dr. Cezmi Karaca ve ekibi tarafından üç saatlik bir ameliyatla böbrek nakledilen Boğucu, eşine minnettar olduğunu belirterek, "Bugüne kadar her türlü derdi birlikte aştık. Eşim sayesinde eski sağlığıma tekrar kavuştum, çok mutluyum." diye konuştu.

Bir yıldır organ beklediğini belirten Boğucu, "Hastalığımı öğrendiğimde eşim hiç düşünmeden hemen böbreğini vereceğini söyledi ama ben kabul etmedim. Çok yakın akrabalarımız yanımızda gözyaşı dökmesine rağmen organ vermek için hiçbiri yanaşmadı. Bu beni çok kırdı ve üzdü. Doku uymasına rağmen 'biz organlarımızı veremeyiz' demeleri beni hayal kırıklığa uğrattı. Daha sonra eşim çok ısrar edince ben de kabul ettim ve ondan Allah razı olsun, bana hayat verdi. Onu çok seviyorum, canımı istese veririm." dedi.

Eşine böbreğini veren ev hanımı Mürvet Boğucu ise "Eşimin yaşaması için her şeyi göze alırım. 3 çocuğumun babası. Zor günleri geride bıraktık. Ben organlarını vermedikleri için akrabalarımıza dargın değilim. Hayat müşterektir, eşimin iyi olduğunu görmek benim için en büyük mutluluktur." şeklinde konuştu.

Şentürk ile Mürvet Boğucu çiftinin sağlık durumunun iyi olduğu ve birkaç güne kadar taburcu edileceklari öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious