Akrabasının bebeğini kaçırıp, arkadaşına sattı

Akrabasının bebeğini kaçırıp, arkadaşına sattı.10388
  • Giriş : 02.03.2008 / 12:59:00

Gaziantep’te 2 aylık Hasan Çemberlitaş, annesinin kucağında uyurken akrabaları 52 yaşındaki Hanım A. tarafından kaçırılarak, Malatya’da çocuğu olmayan bir kadına satıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Polis, yaptığı çalışma sonucu bebeği bir haftada bulup ailesine teslim etti.

Rahatsızlığı nedeniyle malülen emekli olan ve ağabeyine ait çay ocağında çalışan 4 çocuk sahibi 30 yaşındaki Mehmet ve eşi 29 yaşındaki İslime Çemberlitaş’ın 2 ay önce bir erkek çocukları daha dünyaya geldi. Aile, 12 yaşındaki Fatma, 10 yaşındaki Aziz, 8 yaşındaki Bozan ve 2.5 yaşındaki Hülya’dan sonra aileye katılan bebeğe amcası Hasan’ın adını koydu. Çemberlitaş Ailesi’nin evine bir hafta önce uzaktan akrabaları olan ve hamilelik döneminde de birkaç kez ziyaret eden 52 yaşındaki Hanım A. misafir olarak geldi. Hanım A., saatin geç olduğunu bahane ederek evine gitmeyip gece Çemberlitaş Ailesi’nin evinde kaldı.

ANNESİNİN KUCAĞINDAN ALDI

Anne İslim Çemberlitaş sabah uyandığında yanında yatan bebeğinin olmadığını fark etti. Evin kızı Fatma da kardeşini en son misafirleri Hanım A.’nın kucağında gördüğünü söyledi. Hanım A.’nın evde olmadığı anlaşılınca aile hemen polise başvurdu. Olaydan bir gün sonra yakalanıp gözaltına alınan Hanım A.’nın üzerinde, bebeğin kaçırıldığı gün Malatya’ya gittiğini gösteren otobüs bileti bulundu.

Sorgusunda Malatya’ya oğlunu ziyarete gittiğini öne süren Hanım A., çıkarıldığı nöbetçi mahkemece delil yetersizliğinden serbest bırakıldı. Bu arada teknik takibe alınan Hanım A.’nın Malatya’nın Doğanşehir İlçesi’nde oturan ve daha önce Gaziantep’te bir tekstil fabrikasında birlikte çalıştığı arkadaşı 52 yaşındaki Güllü Fırat ile telefon görüşmeleri yaptığı belirlendi. Bunun üzerine Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Gasp Büro ekipleri, Malatya’ya giderek Fırat’ın evine Jandarma ile ortak operasyon düzenledi. Operasyon sonucu kaçırılan bebek evde bulundu.

HAMİLE NUMARASI YAPMIŞ

Yapılan araştırmada, Gaziantep’te otururken çocuğu olmadığı için Doğanşehir’de çiftçilik yapan 56 yaşındaki İbrahim K. ile nikahsız yaşamaya başlayan Güllü Fırat’ın çocuğunun olmaması üzerine arkadaşı Hanım A.’dan yardım istediği, bankaya borcu bulunan Hanım A.’nın da, miktarı açıklanmayan para karşılığı Güllü Fırat’a çocuk bulacağı sözünü verdiği, bu amaçla da hamile olan uzaktan akrabası İslim Çemberlitaş ile ilişkilerini sıkılaştırdığı anlaşıldı. Fırat’ın ise karnına bez koyarak mahalle sakinlerine hamile görüntüsü verdiği ve sonra da “Bebeğimi doğurdum” dediği ileri sürüldü.

ANNENİN GÖZYAŞI DİNDİ

Güllü Fırat sevkedildiği adliyede nöbetçi mahkemece tutuklanırken, eşi İbrahim K. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Bebek ise sağlık kontrolünün ardından ailesine teslim edilmek için Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

7 gündür kaçırılan bebeği için gözyaşı döken anne İslim ve baba Mehmet Çemberlitaş, bebeklerine kavuşmanın sevinciyle gözyaşlarına boğuldu. Çemberlitaş çifti, bebeklerini bulan Gaziantep polisine teşekkür etti.

Ailenin Kocaoğlan Mahallesi’ndeki evleri ise geçmiş olsun ziyaretçileriyle dolup taştı. Anne Çemberlitaş, “Bir haftadır gözlerime uyku girmedi. Allah böyle bir acıyı düşmanımın bile başına vermesin” dedi.

Polis, bebeğin bulunmasının ardından ortadan kaybolan Hanım A.’yı arıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious