Akredite veteriner hekim atanacak

  • Giriş : 03.10.2006 / 00:00:00

Mezbaha ve kombinalarda sağlıklı üretimi teşvik amacıyla ve veteriner hekimlerin desteklenmesi çerçevesinde akretide veteriner hekim atanacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

alatya Tarım İl Müdürlüğü'nce merkez ve ilçelerde akredite veteriner hekim ataması yapılacak. Bakanlıkça ruhsat almış büyükbaş, küçükbaş hayvan kesilen kombina ve mezbahalar ile kanatlı hayvan kesilen kombinalarda istihdam edilecek hekimlerin, insan ve hayvan sağlığını korumak amacı ile canlı hayvan ve hayvansal ürünlerin hijyen kuralları içinde üretimlerini sağlaması ve sağlıklı bir şekilde muayene edilmelerini sağlayacakları belirtildi. Akredite Veteriner Hekim olarak çalışmak isteyen veteriner hekimlerin 20 Ekim günü mesai bitimine kadar ilgili evraklarla Tarım İl Müdürlüğü'ne müracaat etmeleri gerekiyor.

Başvuruda bulunacak veteriner hekimlerde aranacak şartlar ise şöyle; T. C. vatandaşı olmak, konusu ile ilgili Akredite Veteriner Hekim Sertifikasına sahip olmak, Bağ - Kur üyesi olmak, vergi mükellefi olmak, bulunduğu ilin Veteriner Hekimleri Odası'na kayıtlı olmak, erkekler için askerliğini yapmış veya askerlik hizmetinden muaf olmak, kamu hizmetlerinden yasaklı ve kamuda çalışıyor olmamak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious