Aksaray'da 2 günde 1200 kişi hastaneye başvurdu

Aksaray'da 2 günde 1200 kişi hastaneye başvurdu.14596
  • Giriş : 15.05.2008 / 00:23:00
  • Güncelleme : 16.05.2008 / 11:05:52

Aksaray Belediye Başkan Vekili Sadi Özdil, Aksaray'da görülen toplu ishal, kusma ve karın ağrısı vakaları ile ilgili provokasyon yaratmak isteyen kişiler olduğunu savundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Özdil, yaptığı açıklamada, şehir içme suyu şebekesinin belediye ekiplerince sürekli kontrol altında tutulduğunu, suda, toplu ishal, kusma ve karın ağrısı gibi vakalara neden olabilecek bir sorun bulunmadığını bildirdi.

Ortaya çıkan bu durumun provokasyon malzemesi olarak kullanmak isteyen kişilerin olduğunu belirten Özdil, vatandaşların cep telefonlarına, Belediye Başkanı Nevzat Palta'nın adı kullanılarak, gerçek dışı bilgilerin yazılı olduğu mesajlar atıldığını öne sürdü.

Aksaray Devlet Hastanesi ve çeşitli sağlık kuruluşlarına bulantı, kusma ve ishal şikayetleri ile vatandaşların başvurduğunu, kısa süreli ayakta tedavisi yapılan vatandaşların taburcu edildiğini bildiren Özdil, şunları kaydetti:

''Sayın Belediye Başkanımız Nevzat Palta'nın adı kullanılarak atılan mesajlarda, 'Şehir şebeke suyuna yanlışlıkla zehir katıldı, sakın içmeyin. Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Patla' yazdığını tespit ettik. Bu durumu da emniyet güçlerine bildirdik. Yine aynı kişiler olduğunu düşündüğümüz grup aynı şekilde bazı ilköğretim okullarına telefon ederek, 'öğrencilere sakın su içirmeyin, suya zehir kattık' şeklinde asılsız ihbarlarda bulunmuşlardır.''

Özdil, Belediye Başkan Yardımcısı Akif Kılıç, Aksaray Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hatem El Hatip, AK Parti İl Başkanı Latif Ağır ile birlikte Aksaray Devlet Hastanesine gelerek, bulantı, kusma ve ishal şikayetiyle acil serviste tedavi altına alınan vatandaşların durumu hakkında, yetkililerden bilgi aldı.

Aksaray'da toplu ishal, kusma ve karın ağrısı gibi şikayetlerle 2 günde yaklaşık 1200 kişi hastanelere başvurmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious