Aksaray'da hastaneler doldu

Aksaray'da hastaneler doldu.13457
  • Giriş : 15.05.2008 / 09:17:00

Aksaray’da iki gün içerisinde henüz belirlenemeyen nedenle mide bulantısı, karın ağırısı şikayeti ile hastaneye başvuranların sayısı bin kişiyi aştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AKSARAY’da iki gün içerisinde henüz belirlenemeyen nedenle mide bulantısı, karın ağırısı şikayeti ile hastaneye başvuranların sayısı bin kişiyi aştı. İl dışında olmasına rağmen gelişmeleri yakından takip eden Aksaray Valisi Sebati Buyuran, gece hastanelere yoğun bir başvuru olduğunu ve Sağlık Müdürlüğü yetkililerin uyarısı ile tedbiren suyun kaynatılarak içilmesi tavsiyesinde bulundu. Belediye yetkilileri ise suyun temiz olduğu iddiasında bulunarak halkıns güvenle içebileceğini savundu.

Aksaray’da dün başlayan ve henüz nedeni belirlenemeyen mide bulantısı ve karın ağırısı şikayeti hastanelere başvuranların sayısı bini aştı. Gece geç saatlerden itibaren hasta sayısında büyük artış olması nedeniyle hastanelerde yatak sıkıntısı yaşandı. 3’ü özel 5 hastane, 6 sağlık ocağı ve 3 polikilinikte tedavi altına alınan hastalardan bazıları da serum takılarak evlerine gönderildi. Özellikle Aksaray Devlet Hastanesi’nde yatak sayısının yetmemesi üzerine hastalar, hastane bahçesi ve kolidorlarda tedavi edilmeye çalışıldı. Kollarına takılı olan serumlarla uzun süre hastane bahçesinde bekleyen hastalar ilginç görüntü oluşturdu.

VALİ VE BELEDİYE BAŞKANI İL DIŞINDA

Bu arada Vali Sebati Buyuran'ın izni nedeniyle Adana'da, Belediye Başkanı Nevzat Palta'nın resmi ziyaret için Suriye’de ve Sağlık Müdürü Akın Sütemen'in de seminer nedeniyle Antalya’da olduğu öğrenildi. Ancak Aksaray Valisi Sebati Buyuran izinli olmasına rağmen, gelişmeleri Vali vekili, belediye başkan yardımcısı Sağlık müdürlüğü yetkilileri ile ilgili ler tarafından oluşturulan kriz masasından takip ediyor. DHA muhabirinin telefonla ulaştığı Vali Buyuran özellikle saat 22.00'dan sonra hasta sayısında çok büyük bir artış olduğunu ve kısa sürede 500'ü aşkın kişinin hastanelere geldiği bilgisinin kendisine ulaştığını söyledi. Vali Buyuran, Sağlık Müdürlüğü yetkililerin uyarısı ile tedbiren suyun kaynatılarak içilmesi tavsiyesinde bulundu.

Aksaray Belediye Başkan Vekili Sadi Özdil ise “Sularımız temiz. Tahliller temiz çıktı. Endişeye gerek yok” dedi.

HURRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious