Aksaray'da kız kaçırma katliamı

  • Giriş : 15.10.2007 / 13:39:00

Almanya'da işçi olarak çalışan 49 yaşındaki Hüseyin Burçak, 18 yaşındaki kızı Badem'i kaçıran kardeşinin oğlu 20 yaşındaki Hakan Burçak ile onun annesi 55 yaşındaki Hanife Burçak'ı kurşun yağdırarak öldürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hüseyin Burçak, evde bulunan diğer yeğeni 24 yaşındaki Meral Burçak'ı ise dövdükten sonra 1'inci kat balkonundan attı. Hüseyin Burçak, kızı Badem'i de yanına alarak ortadan kayboldu. Polis, öfkeli baba ile yakınlarının hayatından endişe ettiği Badem'i arıyor.

İşsiz olan Hakan Burçak, bayramın ilk günü olan geçen cuma günü, bir yıldır aşk yaşadığı amcasının kızı Badem'i, Aksaray merkeze bağlı Gögsügüzel Köyü'nde bulunan evlerinden kaçırarak kent merkezinde Bayrambaba Mahallesi 2614 Sokak 7 numaralı babaevine getirdi. Aile düğün hazırlıklarına başladı. Hakan Burçak'ın babası 60 yaşındaki Hasan Burçak, bugün sabah saatlerinde çiftin düğün davetiyelerini bastırmak üzere evden ayrıldı.

Saat 11.00 sıralarında, oğlu 25 yaşındaki Rıza Burçak'ı da yanına alarak kardeşi Hasan Burçak'ın evine gelen Hüseyin Burçak, önce kapıyı açan 24 yaşındaki yeğeni Meral Burçak'ı dövdü. Ardından da genç kızı 3 metre yükseklikteki birinci kat balkonundan attı. Ayağı kırılan genç kız, komşuları tarafından Aksaray Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Bu sırada Hüseyin Burçak, eve girip yeğeni Hakan Burçak ve yengesi Hanife Burçak'la tartışmaya başladı. Kızını geri isteyen Hüseyin Burçak, olumsuz yanıt alınca ortalığı kana buladı. Hüseyin Burçak, belinden çıkardığı tabancayla önce yeğeni Hakan Burçak'a ardından da onun annesi Hanife Burçak'a kurşun yağdırdı. Kanlar içinde kalan anne- oğul olay yerinde can verirken, Hüseyin Burçak, birlikte geldiği oğlu Rıza ile kızı Badem'i de yanına alarak 68 EN 499 plakalı Şahin marka beyaz otomobille olay yerinden kaçtı.

DÖVEREK GÖTÜRDÜ

Görgü tanıkları, “Maral'i balkondan attığını gördük. Evden daha sonra tartışma sesleri geldi. Sürekli birbirlerine bağırıyorlardı. Ardından silah sesleri duyduk. Dışarı koştuğumuz sırada Hüseyin Burçak, kızı Badem'i elinden tutup sürükleyerek götürüyordu. Genç kız babasına kendisini bırakması için defalarca yalvardı. Gitmemek için direndiği için sokak ortasında kızını evire çevire dövdü. Daha sonra genç kızı oğlu ile birlikte arabaya bindirerek götürdü” dedi.

Komşularının ihbarıyla olay yerine gelen polis ve sağlık ekipleri evdeki oturma odasında kanlar içinde yatan Hakan ve annesi Hanife Burçak'ın yaşamını yitirdiğini belirledi. Aksaray İl Emniyet Müdürü Sabri Yakar, olay yerine gelerek inceleme yaptı. Savcının incelemesinin ardından cenazeler Aksaray Devlet Hastanesi Morgu’na kaldırıldı.

KIZIN HAYATINDAN ENDİŞE EDİLİYOR

Emniyet güçleri kaçan Hüseyin Burçak, kızı Badem ve kardeşi Rıza Burçak'ı her yerde aramaya başladı. Yakınları cinnet geçiren Hüseyin Burçak'ın kızını da öldürmesinden endişe ediyor. Polis, kızın akrabaları ile irtibata geçerek öfkeli babanın izini bulmaya çalışıyor.

Hüseyin Burçak'ın Almanya'da yaşadığı, hem Türk hem de Alman vatandaşı olduğu, zaman zaman Türkiye'ye geldiği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious