Aksaray'daki kaza, ihbarları arttırdı

  • Giriş : 22.04.2007 / 00:00:00

33 kişinin ölmesi ve birçok kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan kazanın ardından, Konya polisine otobüslerle ilgili gelen ihbarlarda artış oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ülkeyi üzüntüye boğan kazanın ardından vatandaşların, bindikleri otobüslerde her şeyi kontrol ettiklerini belirten yetkililer, yolcu otobüs ve midibüsleriyle ilgili ihbarlarda büyük artış yaşandığını, taleplere yanıt verebilmek için her gün onlarca aracın kontrol edildiğini bildirdiler.

Genellikle fazla yolcu taşındığı ve hatalı araç kullanıldığı yolunda ihbarlar geldiğini dile getiren yetkililer, Konya'yı diğer illere bağlayan kara yollarında gündüz ve gece saatlerinde ihbar yapılsın yapılmasın bütün yolcu taşıyan araçların özellikle yolcu sayısının incelendiğini söylediler.

-DERS ALMAYANLAR VAR-

Son birkaç günde yapılan denetimlerde, bazı araç sürücülerine kurallara uymadıkları için ceza yazıldığını ifade eden yetkililer, özellikle Konya'dan, Aksaray'a bağlı bir köye yolcu taşıyan midibüse, kapasitesinden 15 yolcu fazla taşıdığı için ceza yazıldığını bildirdiler.

Midibüsteki ayakta ve ortada oturan 15 yolcunun indirildiğini ve başka bir araca aktarıldığını belirten yetkililer, kazanın üzerinden fazla zaman geçmeden bu şekilde yolcu taşınması karşısında şaşırdıklarını söylediler.

Yetkililer, denetimlerin artarak süreceğini, kontrollerde şoförleri de birçok konuda uyardıklarını sözlerine eklediler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious