Akşener'den Kamer Genç'e sitem

Akşener'den Kamer Genç'e sitem.8729
  • Giriş : 08.01.2009 / 16:52:00

TBMM Başkanvekili Meral Akşener, Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç'in, AK Parti'lileri kolladığı yönündeki iddialarına yanıt vererek, ''Sayın Genç, adil olma görevime hakaret etmiştir'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


TBMM Genel Kurulunda, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu'nun, gündem dışı konuşmaya yanıt vermesinin ardından Genç, Çamlık Barajıyla ilgili yerinden söz aldı. Genç'e yanıt vermek isteyen Eroğlu'na söz vermeyen Akşener'e, AK Parti İstanbul Milletvekili Necat Birinci tepki gösterdi. Bunun üzerine Akşener, başkanvekillerinin, İçtüzüğe göre tarafsız ve adil olması gerektiğini vurguladı. İçtüzükte başkanvekilleri ile milletvekillerinin davranışlarının belirlendiğini anlatan Akşener, şunları söyledi:

''Bizlerin görevi adil ve tarafsız olmaktır. Ben MHP milletvekiliyim, oradan seçilip geldim. Sayın Genç, daha önce de bir kaç kere Adalet ve Kalkınma Partisini koruduğumu söyleyerek, bana göre adalet kavramına, adil olma görevime -benim için çok önemli bir kavramdır- hakaret etmiştir. Ama ben, ne MHP, ne CHP, ne DTP, ne de AK Parti'yi koruma ya da tam tersi davranmak gibi bir görevle görevli değilim. Burada pek çok arkadaşımız konuşuyor. Bireysel olarak bazı görüşlerin tek bir noktasına dahi katılmıyorum. Bugüne kadar tek bir milletvekiline 'sen' diye hitap etmedim, tek bir milletvekiline teşekkür etmeden yerine oturtmadım. Meclisi germemek için bu konuşmayı dün yapmadım. Ama konuları nezaket ve üslup noktasında tartışmazsak, o zaman karşılıklılık ilkesi devreye girer. 3 dönem milletvekiliyim. Üslup konusunda hiçbir sorunum olmadı. Ama, bu sandalye tarafsız, dürüst ve adil olmamı emrettiği için kollarım bağlı bir şekilde burada duruyorum. Yüzüme karşı dışarıda konuşulacaksa, ben hazırım. Arkadaşlarıma duyururum. Bugünden itibaren nezaket kurallarının dışına çıkmamamız gerekiyor. Milletimiz bizden sorunlarının giderilmesi için gayret bekliyor.''

Akşener'in konuşmasını, AK Parti, MHP'li ve DTP'li milletvekilleri alkışladı.

Genel Kurulda daha sonra Tapu Kanununda değişiklik öngören kanun tasarısının görüşülmesine geçildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*