'Aksi halde hükümetin sonu olur'

'Aksi halde hükümetin sonu olur'.16199
  • Giriş : 19.06.2009 / 20:40:00
  • Güncelleme : 22.09.2016 / 12:22:25

Doğrudan milleti hedef alan karanlık plan Türkiye'yi ayağa kaldırdı. Emekli Askeri hakimin açıklamaları...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Emekli askeri hakim Faik Tarımcıoğlu ortaya çıkan belge ve ardından yaşananlarla ilgili Samanyolu Haber'e açıklamalar yaptı.

Emekli Askeri Hakim Faik Tarımcıoğlu, millete karşı hain komplonun kendisine 1960 darbesinden önce ortaya çıkan 9 subay hadisesini hatırlattığını söylüyor. 9 subay darbe teşebbüsünde iken yakalanmıştı.

Tarımcıoğlu, direk vatandaşa yönelik olarak hazırlanan karanlık planın ortaya çıkmasının hemen ardından alınan yayın yasağının kendisini şüpheye düşürdüğünü söylüyor. Tarımcıoğlu, belgenin içeriği itibariyle millete karşı komplo olmasına rağmen getirilen yayın yasağındaki gerekçeye dikkat çekiyor.

Genelkurmay Askeri Savcılığı "elde edilen verilere göre belgenin TSK'nın herhangi bir biriminde hazırlanmadığı kanaatine varıldığını" açıklamıştı. Emekli Askeri Hakim Tarımcıoğlu bununla ilgili olarak şöyle diyor:

"Askeri mahkeme neden imza ona ait değil diye kanaat bildiriyor. Aynen ihsas-ı reyde bulunan hakim gibi. İhsas-ı reyde bulunan hakimi reddeder. Bu da şüpheyi arttırmıştır.”

Ve son detay... Ortaya çıkan belge sivil mi askeri savcılığın mı alanına girer? Emekli Askeri Hakim Tarımcıoğlu, belgenin ETÖ iddiaları tutuklusunun evinde ele geçirildiğini işaret ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*