Aksoy: Asıl hedef millete hizmet

Aksoy: Asıl hedef millete hizmet.10254
  • Giriş : 08.02.2009 / 14:30:00

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aksoy, ''Bir sloganımız da işimiz hizmet, gücümüz millettir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, global krizin dünyayı etkilediği dönemde Türkiye'nin 24 çeyrek büyümeyi başardığını söyledi.

Bakan Gönül, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Taha Aksoy ile Menemen ilçesindeki AK Parti seçim Koordinasyon Merkezi bürosu açılışına katıldı, Menemen Öğretmenevi'nde meslek odası temsilcileri ve partililerle yemek yedi.

Vecdi Gönül, Öğretmenevi'nde yaptığı konuşmada, finansal krizin tüm dünyayı etkilediğini belirterek, şöyle devam etti:

''Türkiye bu dönemde 24 çeyrek büyümeyi başardı. Biliyorsunuz, kriz denilebilmesi için 3 çeyrek küçülmesi gerekiyordu. Hamd olsun bugün bile Türkiye büyümeye devam ediyor. Krizin durgunluğa dönüşebilmesi için 3 çeyrek, yani 9 ay büyümenin tersine dönmesi, küçülmenin olması gerekir. 19 Şubatta başlayan 21 Şubatta zirveye varan 2001 krizinde Türkiye yüzde 9 küçülmüştür, ondan önceki 2000 krizinde de yüzde 6 küçülmüştür. Türkiye 24 çeyrektir yüzde 4.5 büyüyor. Bugün de yine büyümesine devam ediyor. İnşallah yine devam eder.''

Esnaf ve ziraatçı için çalışmalar yaptıklarını ifade eden Gönül, şöyle konuştu:

''2002 yılında 50 bin 435 esnafımız 150 milyon lira kredi alabilmiş. Geçen yıl 765 bin esnaf 3 milyar 750 milyon TL kredi alabilmiş. Bu kredi adam başına bin lira iken 50 bin lira olmuş. O tarihte faiz yüzde 59'Muş, yüzde 5.6'ya düşmüş. Şimdi faizin de yüzde 50'sini devlet karşılıyor. Köylünün 1.5 milyar lira olan borcunun faizi silindi. Köylüye 13.2 milyar TL destek kredisi verildi. Mazot desteği de 1.5 milyar lirayı buldu.''

-SEÇİM KOORDİNASYON MERKEZİNİN AÇILIŞI-

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, seçim Koordinasyon Merkezi açılışında da Menemen'de iyi bir başlangıç yaptıklarını belirterek, ''Nasıl Türkiye 6 ay öncesine göre çok daha mükemmel bir ülkeyse Menemen de öyle olacaktır'' dedi.

Menemen'in kalkınmaması için hiçbir sebep olmadığını kaydeden Gönül, şöyle devam etti:

''Yeter ki dürüst, çalışkan bir liderlik el atsın. Adayımızla yüce teşkilatımızla buna en uygun kadroyu teşkil ettiğimize inanıyoruz. Tabii bunların hepsinin başında Büyükşehir'in bizde olmasının şartı var ki buna en fazla yaklaştığımız bir noktadayız. AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Taha Aksoy'un seçilmesi durumunda kapısının herkese açık olacağına inanıyorum. Herkes milletvekilliğine ulaşmaya çalışırken, milletvekili olan Taha Aksoy belediye başkan adayı olarak fedakarlık yaptı. Milletvekillerinin nasıl çalıştığı halk tarafından çok görülmüyor. Belediye başkanı her an halkın gözü önünde, halkın denetimi altında. Büyükşehir'in Taha Bey'in bilgisine, becerisine ve gayretine ihtiyacı var.''

-TAHA AKSOY-

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Taha Aksoy da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Genel Merkez yetkililerinin seçim kampanyası süresince izlenecek yol ve yöntem hakkında bilgi verdiğini söyledi.

Aksoy, ''Bir sloganımız da işimiz hizmet, gücümüz millettir. Biz milletin yönetim için belirlediği makamlara talibiz. Ama bu makam talebi değil, hizmet imkanı talebidir. Gelebilirsek asıl hedefimiz bu millete hizmet etmektir'' diye konuştu.

AK Parti Menemen Belediye Başkan Adayı Feyzullah Ergin ise göreve geldiğinde iktidarla yerel yönetimi birleştirme şansı bulacağını ve bu işten Menemen'in karlı çıkacağını belirtti.

Menemen Belediyesinin 120 milyon TL borcu olduğunu ifade eden Ergin, borcun ödenmesi için çalışacaklarını, ilçedeki işsizliğin önlenmesi için de çaba göstereceklerini vurguladı.

Öte yandan Bakan Gönül, Öğretmenevi çıkışında kendisini uğurlayan davulcuya bahşiş verdi.

Gönül, bir basın mensubunun Tunceli'de yapılan beyaz eşya yardımına ilişkin YSK kararını değerlendirmesini istemesi üzerine de ''Bakanlığımızla ilgisi yok'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*