Aksu Ergenekon'un peşinde

Aksu Ergenekon'un peşinde.12466
  • Giriş : 15.01.2009 / 23:12:00

Aksu, belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısına katılmak üzere geldiği Gaziantep'te, Ergenekon örgütü ve Gazze'de yaşananlara değindi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu, Türkiye'yi Ergenekon çetesinden temizlemeye kararlı olduklarını, bu işi gidebileceği yere kadar götüreceklerini belirterek, "Suç makinesi haline gelen Ergenekon çetesiyle korkmadan, yılmadan mücadele edip Türkiye'nin önünü açmaya kararlıyız" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu, belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısına katılmak üzere geldiği Gaziantep'te, Ergenekon örgütü ve Gazze'de yaşananlara değindi.

Abdükadir Aksu, Ergenekon Soruşturması ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak, AK Parti hükümetinin çetelerle ve yolsuzlukla mücadele etmeyi kendisine şiar edindiğini, Ergenekon çetesinin tespit edilmesinin ardından çete yapılanmasının temizlenmesi amacıyla devlettin kolluk kuvvetleri ve yargıçlar tarafından başlatılan mücadeleyi sonuna kadar desteklediklerini vurguladı.

Aksu, ''AK Parti gözünü budaktan esirgemiyor, Ergenekon çetesiyle mücadeleyi etmeyi kendisine vazife bildi ve Türkiye'yi Ergenekon çetesinden temizlemeye kararlı. Türkiye'yi çetelerden temizleyeceğiz. Adeta bir suç makinesi haline gelen Ergenekon çetesiyle korkmadan, yılmadan mücadele edip Türkiye'nin önünü açacağız"dedi.
Abdülkadir Aksu, Gazze'de yaşanan olayların artık katliama dönüştüğünü, bu katliam karşısında dünyanın sessiz kaldığını da ifade ederek,''AK Parti hükümeti olarak Gazze'deki saldırıların durması için ilgili ülkelerle diplomasi girişimlerimizi sürdürüyoruz'' dedi. Aksu, Gazze'de savunmasız kadın ve çocukları öldüren İsrail'i kınadığını sözlerine ekleyerek:

''Bu zulmü yapanlar bu dünyada da öbür dünyada da Allah'a hesap veremeyecekler. Yaralı Filistinli kardeşlerimizi gönderdiğimiz özel ambulans uçaklarla Türkiye'ye getirip tedavi ediyoruz. Hem hükümet olarak hem de ülke genelinde çeşitli sivil toplum kuruluşları tarafından başlatılan yardım kampanyalarında toplanan para, gıda, giyim ve çeşitli eşyaları çok zor şartlarda da olsa Gazze'ye ulaştırmaya çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*