Aksu Huzurevi'nin açılışını yaptı

  • Giriş : 03.09.2006 / 00:00:00

3 katlı, her biri 3’er kişilik 51 odası olan huzurevinde 4 adet çok amaçlı salon, lobi, yemekhane, mutfak, idari odalar ve çamaşırhane bulunuyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Seyhan Belediyesi Huzurevi, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu tarafından açıldı. 11 bin 400 metrekare saha üzerinde, toplam 3 bin 710 metrekare kapalı alana sahip huzurevi’nde 153 yaşlı barınacak. 3 katlı, her biri 3’er kişilik 51 odası olan huzurevinde 4 adet çok amaçlı salon, lobi, yemekhane, mutfak, idari odalar ve çamaşırhane bulunuyor. Hayvanat bahçesi ile kameriye ve yürüyüş yolları bulunan huzurevinin açılış töreninde konuşan Bakan Aksu, özürlü ve yaşlılar için ortak hizmet projelerini gerçekleştirmek için çalıştıklarını söyledi.

Aile hayatının önemli bir kesimini oluşutaran yaşlılara sahip çıkılmadığı takdirde toplumda önemli sosyal problemlerin ortaya çıktığını anlatan Aksu, "Ancak yaraya köklü çözüm için, tam bir toplumsal dayanışmaya ihtiyaç vardır. Evlerdeki büyük anne ve babalar, ailenin birlikteliği gibi çok önemli görevler ifa ederler. Sağlıklı toplum yapısı buna bağlıdır." dedi. Vali Cahit Kıraç ise vatandaş odaklı hizmete önem verdiklerine işaret etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak da açılışta yaptığı konuşmada, devletin iş bulamadığı vatandaşına geçinebileceği kadar bir parayı vermesi gerektiğini söyledi. Durak, hükümetlerin 40 yılı aşkın bir süredir bu sorunu çözemediğini vurguladı. Durak, "Eğer bu iş tamamlanabilseydi, bugün devletin kapısında iş arayan insanlar olmazdı. Kadrolar şişmezdi. Ben 22.5 yıl önce belediye başkanı olduğumda personel sayımız bin 950 idi. Şimdi toplam çalışanımız bin 600’dür. Yani nüfusumuz artmış, ama ben belediye personelini azalttım." diye konuştu.

Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk ise, nesiller boyu hizmet verebilecek örnek projelere imza attıklarını kaydetti. Bir buçuk yıl önce temelini attıkları Hayal Dünyası Parkı’nı hizmete koyduklarını belirten Öztürk, şunları söyledi: "Yine kimsesiz, anne - baba şefkatine muhtaç çocuklarımızı kucaklayıp, sıcak bir yuvaya kavuşturduk. Ve yine bugün 153 yatak kapasiteli huzurevini yaşlılarımızın yararına sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz."

Adana Milletvekilleri Ziyaettin Yağcı, Ali Küçükaydın, Atilla Başoğlu, Kemal Sağ ve vatandaşların katıldığı açılışta Bakan Aksu, huzurevini gezip, yaşlıların halini sordu. Bu arada evi Çatalan Barajı sulları altında kalan Cumali Çelik adlı vatandaş, bu mağduriyetinin giderilmesi için Aksu’dan yardım istedi.

Bakan Aksu, Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak ve AK Parti İl Başkanı Mustafa Attaroğlu’nu ziyaret edip, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious