Aksu: Yasayı içime sindiremedim

Aksu: Yasayı içime sindiremedim.11400
  • Giriş : 05.06.2009 / 13:44:00

Aksu, Suriye sınırındaki mayınların temizlenmesiyle oluşacak toprakların ekonomiye katacağı katma değer ve bölgede sağlayacağı istihdamın çok yakında herkes tarafından görüleceğini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulkadir Aksu, yaptığı yazılı açıklamada, ''MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural'ın dün parlamentoda düzenlediği basın toplantısında dile getirdiği ithamların, hızla kalkınan ve demokratikleşen Türkiye'nin mimarı AK Parti iktidarını halkın gözünden düşürmeye yönelik çaresiz çırpınmaların son örneği'' olduğunu savundu.

Vural'ın Suriye sınırındaki mayınların temizlenmesine ilişkin yasayı içine sindiremediğini ifade eden Aksu, ''bölgeye ekonomik getiri ve istihdam sağlayacak tasarının muhalefetin bütün çarpıtmalarına ve kamuoyunu yanıltma girişimine rağmen yasalaştığını'' belirtti.

Aksu, AK Parti'nin arkasında inançla ve kararlılıkla durduğu bu yasanın Türkiye için önemi ve takdirinin yüce Türk milleti tarafından görüleceğini ve değerlendirileceğini kaydeden, şöyle devam etti:

''Bu alanda oluşacak toprakların ekonomiye katacağı katma değer ve bölgede sağlayacağı istihdam dost düşman herkes ve her kesim tarafından çok yakında görülecektir. Yasa etrafında estirilen İsrail bağlantısı ve toprakların peşkeş çekilmesi gibi, gerçekle hiçbir ilgisi olamayan, kamuoyunu yanıltıcı söylemlerin kamu vicdanı nezdinde muhasebesi de gecikmeyecektir.

Oktay Vural'ın ifade ettiği AKP söylemi etrafındaki sözler de çok çirkindir. Sayın Başbakan'ın, partinin asıl ismi olan AK Parti yerine, ısrarla AKP söylemi ile aşağılanmasını eleştiren sözlerini, siyasi edepten uzak bir dille eleştiren Vural'ı, varlığından haberdar olmadığı siyasi ahlak ve edebe, bir kez daha davet ediyoruz.

Vural'ın Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin yüce şahsiyetine dil uzatan tavrını da şiddetle kınıyoruz. Yasama görevini özgürce kullanan Yüce Meclisi iki haftadır kilitleyen aktörlerden birinin asıl kendileri olduğunu unutan MHP'nin tavrını, televizyonlarda bütün milletimiz gördü ve kınadı. Yüce Milletimiz asıl, Türkiye'ye hizmet eden bu parlamentoyu haftalardır çalışamaz hale getirenleri kınıyor ve kınayacaktır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*