Aktütün, PKK'nın yeni kimliğini belli etmiştir

Aktütün, PKK'nın yeni kimliğini belli etmiştir.10266
  • Giriş : 05.10.2008 / 00:30:00
  • Güncelleme : 04.10.2008 / 23:56:17

Mahir Kaynak, Aktütün karakoluna yapılan hain saldırı üzerine çok çarpıcı bir değerlendirme yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

MİT eski mensubu Mahir Kaynak, Hakkari Şemdinli'deki Aktütün Jandarma Sınır Birliği'ne yönelik hain saldırıyla PKK'nın tam anlamıyla taşeron bir örgüt haline geldiğini söyledi. Kaynak, "Bu saldırı tüm Türkiye'ye yapılmıştır. Türk-Kürt birlik olarak bizi birbirimize düşürmeye çalışanlara fırsaz vermemeliyiz." dedi.

Hain saldırıyı değerlendiren Mahir Kaynak, PKK'nın son saldırıyla birlikte tam bir taşeron örgüt haline geldiğini ifade etti. Kaynak, "Terör örgütü artık kendi amacına hizmet etmiyor. Bir devletin istihbarat örgütünün taşeronu haline geldi. Türkiye'nin her yerinde Türk-Kürt çatışması çıkarmak isteyenler var. Bunun sebebi de; ABD'nin Irak'tan çekilmesiyle doğacak boşluğu dolduracak ülkenin Türkiye olmasıdır.

Amerikalılar bütün tedbirlere ragmen engelleri aştı. Terrö örgütü artık taşeron kendi amacına hizmet etmiyor. Bir devletin istihbarat örgütünü taşeronu. Halk onlardan yana mı hiç böyle birşey yok. Kim destekliyor bunun. Kuzey Irakta barzani Güney doğuda halkı yok toprağa yok ekonomisi yok. Bunu kim kullanıyor? Ortadoğu çapında analiz etmek lazım diyorum ki Irak'tan çekilme bu boşluğu Türkiye dolduracak. Bu saldırı tüm Türkiye'ye yapılmıştır. Türk-Kürt birlik olarak bizi birbirimize düşürmeye çalışanlara fırsaz vermemeliyiz." diye konuştu.

Halkı uyanık olmaya ve provokasyonlara gelmemeye çağıran Mahir Kaynak, "Son saldırı Dağlıca baskınıyla benzerlik gösteriyor. Bu bir terör örgütü işi değil, istihbarat örgütünün işidir." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*