Aktütün ve çevresi çok hareketli

Aktütün ve çevresi çok hareketli.12272
  • Giriş : 06.10.2008 / 15:37:00

Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Aktütün köyünde güvenlik güçleri ile teröristler arasında yer yer çatışmalar devam ediyor. Obüs topları terör noktalarına bomba yağdırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Aktütün köyünde güvenlik güçleri ile teröristler arasında yer yer çatışmalar devam ediyor. Havadan ve karadan hareketliliğin sürdüğü Aktütün köyü kırsalında helikopterler ve savaş uçakları bir taraftan diğer yandan ise Aktütün Karakolunda obüs topları terör noktalarına bomba yağdırdı.

Teröristlerin kaçtığı güzergahtaki dağlarda dumanlar yükselirken bir helikopter ise Aktütün Karakolu Bayrak tepe mevkiine asker ve mühimmat taşıdı. Ayrıca çatışma sırasında kendilerinden haber alınamayan 2 uzman çavuşun aranmasına ise devam edildiği belirtildi. Karakolun taşınacağı Berçar tepede ise bina inşaatı çalışmaları ise devam ediyor.

Bir süre önce ağır silahlarla Şemdinli ilçesi Aktütün Karakoluna saldırarak 16 askeri şehit eden ve 22 askeri yaralayan terör etkisiz hale getirilmesi için karadan ve havadan operasyonlar devam ediyor. Aktütün Karakolu Bayrak Tepe mevkiine helikopterler tarfından asker ve mühimmat taşınırken, diğer taraftan ise, teröristlerin tespit edildiği noktalar tek tek bombalandı. Aktünün Karakolunda bulunan obüs toplarının namluları ise, teröristlerin kaçtığı güzergahlara çevrilerek atışlar yapıldı. Kayıp olan 2 uzman çavuşun bulunması içinde arama ve tarama faaliyetlerinin sürdürüldüğü belirtildi.

TERÖRİSTLERİN KURŞUNLARINA KÖY EVLERİ VE KÖYÜN CAMİSİDE HEDEF OLDU

Aktütün Karakoluna saldıran teröristlerin ateşi sırasından bazı köy evleri ile Aktütün köyü camiside hedef aldı. Caminin içindeki kurşun izleri rahatlıkla görünürken, camide bulunan bir Kuran'ı Kerim'e ise kurşun isabet etti.

AKTÜTÜN KÖYÜ SAKİNLERİ GÖÇE HAZIRLANIYOR

Köy sakinlerinden Sami Aysal, Hakan Özer ise, köylerinin defalarca teröristlerin hedefi olduğunu çocuklarının psikolojilerinin bozulduğu gibi evlerinde de büyük hasarın olduğunu önlem alınmadığı taktirde köylerinden göç edeceklerini belirttiler. Teröristlerin kurşunlarına hedef olan evlerini ve köy camisini gösteren köylüler, bir evin duvarına isabet eden havan topu boş kovanını da göstererek tehlikede olduklarını ifade eden köylüler çatışma sırasında köyün camisinde olduklarını, kurşunlardan korunmak için kendilerini yere attıklarını belirttiler.

İHA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*