AKUT'tan köy çocuklarına yardım

  • Giriş : 21.09.2006 / 00:00:00

Arama Kurtarma Derneği (AKUT) "Okul çocuklarına 5.000 çanta" sloganı ile Anadolu'da büyük bir eğitim hareketi başlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

AKUT, kuruluşunun 10. yılında bir büyük kampanyaya daha imza atıyor. Pfizer ve Hayat yardım desteğiyle, Yurtiçi Kargo dağıtımıyla gerçekleştirilecek bu kampanyada, Türkiye'nin çeşitli illerinde eğitim gören 5 bin yardıma muhtaç çocuğun 1 yıllık kırtasiye ihtiyacının karşılanması hedefleniyor.

11 Eylül'de start alan kampanyaya AKUT Bursa Birimi de destek verdi. Birime bağlı olarak faaliyet gösteren AKUT üyeleri; geçtiğimiz günlerde Büyükorhan'a bağlı Sarnıç, Danaçalı, Düğüncüler ve Aktaş İlköğretim Okulları'nda okuyan tam 100 öğrenciye çanta ve kırtasiye malzemesi dağıttı.

Hediyelerini alan çocukların sevincine ortak olan AKUT Bursa Birim Başkanı Aziz Doğan, "Onlar bizim geleceğimiz... Türkiye'nin aydınlık yarınları için üstlerine düşün görevi en iyi şekilde yapacaklarına eminim. Eğitim-öğretim hayatlarına bir nebze olsun katkıda bulunabildiysek, ne mutlu bize. Ne mutlu, bu kampanyaya destek veren yardımseverlere, gönül insanlarına" şeklinde konuştu.

Kampanya hakkındaki görüşlerini bildiren AKUT Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nasuh Mahruki, "Çocuklarımıza verdiğimiz eğitim; özgüveni yüksek, sorumluluk duygusu gelişmiş, girişimci bireylerin çekirdeği olacak. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vatanı emanet ettiği Türk gençleri, ileride büyük görevler üstlenecek. Bugün bu mütevazı çantaları paylaşırken yollarımızın kesiştiği değerli öğrencileri gelecekte ülkesine hizmet eden, önemli işler başarmış insanlar olarak görmek, en büyük mutluluğumuz olacaktır. Hepsinin yolu ve bahtı açık olsun" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious