Akyel: 'Ayrılmamın sebebi Doğan'

  • Giriş : 01.02.2007 / 00:00:00

Transferin son gününde Trabzonspor'dan alınan milli futbolcu Fatih Akyel Gençlerbirliği ile 1.5 yıllık sözleşme imzaladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Fatih Akyel, Ankaragücü ve Gençlerbirliği'nin kendisine talip olduklarını belirterek, "Ancak ben Gençlerbirliği'ni tercih ettim. Çünkü futbolu Gençlerbirliği'nde bırakmayı düşünüyorum." dedi.

Milli futbolcu, Trabzonspor'dan, teknik direktör Ziya Doğan'ın baskılı tutumu nedeniyle ayrıldığını ifade ederek, şöyle konuştu:

"Trabzonspor'dan ayrılmama Ziya Doğan sebep oldu. Ziya hocayla anlaşamamamızın sebebi askeri eğitim gibi baskıcı yöntem izlemesiydi. Bu tutum bana ağır geldi. Özel hayatla ilgili birtakım yasaklar getiriyordu. Ben de kendisine (sizinle çalışamayacağım) dedim. Zaten kendisi de beni kadro dışı bıraktmıştı. Ziya hoca yüzünden Trabzonspor ile sözleşmemi karşılıklı olarak feshetmek zorunda kaldım."

Akyel, bir gün Ziya Doğan'ın Gençlerbirliği'nin başına gelmesi durumunda buradan da ayrılacağını bildirdi.


- "TEKRAR MİLLİ FORMA GİYMEK İSTİYORUM" -


Futbolu 5 yıl daha oynamayı düşündüğünü dile getiren Akyel, büyük bir aksilik olmadığı takdirde Futbol yaşamını Gençlerbirliği forması altında tamamlamayı düşündüğünü söyledi.

Akyel, Gençlerbirliği'ndeki hedeflerini ise şöyle anlattı: "Gençlerbirliği'nde iyi Futbol oynayıp, başarılı olmak istiyorum. Gençlerbirliği'ni en iyi şekilde temsil etmek istiyorum. Her futbolcunun hayali gibi benim de tekrar Milli Takım formasını giyme hayalim var. İnşallah bu hayalimi de bu takımda gerçekleştireceğim."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious