Al birini vur ötekine

Al birini vur ötekine.18383
  • Giriş : 08.10.2008 / 11:54:00
  • Güncelleme : 08.10.2008 / 11:54:15

Bir kısım medya vekili, diğer kısım medya komutanı kayırıp durdu iki gündür. 17 şehit ise toprağın altında kaç gündür.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

VEKİLİN HİKAYESİ

15 askerin şehit olduğu günde, AK Parti Milletvekili Hasan Kara'nın daha önce planlanan oğlunun sünnet düğününü iptal etmeyip bir de böyle oynaması çok eleştirildi.

Dün AK Parti milletvekilinin oğluna düzenlediği sünnet düğününü gün boyunca haber yapan ve eleştiren bazı basın organlarının bu benzer örnek karşısında takınacağı tutum merak konusu oldu.

“-Teröre 15 askerimizi şehit verdiğimiz, ülkenin yasta olduğu bir günde, iktidar milletvekillerinin görkemli düğünler düzenleyerek olağanüstü eğlenmesini nasıl karşılıyorsunuz?

-Kamu olanaklarının şahsi işler için kullanılmasını doğru buluyor musunuz? Bulmuyorsanız, kamu olanaklarını kişisel işleri için kullandığı açıkça ortada olan AKP milletvekili ve kamu olanaklarını seferber eden ilgili ve yetkililer hakkında hükümetinizce herhangi bir işlem başlatılmış mıdır? Başlatılması düşünülmekte midir?”

KOMUTANIN HİKAYESİ

Aktütün Karakolu baskınında 15 askerin şehit olduğu günde AK Parti Milletvekili Hasan Kara'nın oğluna sünnet düğünü yapması yoğun eleştirilere neden olurken, bunun benzeri bir olayın da Genelkurmay'ın en üst düzey komutanlarından biri tarafından gerçekleştirildiği ortaya çıktı.

Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu'nun, Aktütün Karakolu'na yapılan saldırı günü, Antalya'nın Serik ilçesine bağlı Belek beldesinde düzenlenen Golf Turnuvası'nda golf oynamaya devam ettiği belirtildi.

UĞUR DÜNDAR HABER BÜLTENİNİ BUNA AYIRMIŞTI

Star haberi sunan Gazeteci yazar Uğur Dündar nerdeyse tüm haber bültenini AK Parti milletvekilinin sünnet düğününe ayırırken, haberin sonunda da aynen şu cümleleri kullanmıştı.

"Her ne kadar kahramanlık türküsü ve mevlüt de okutulsa bunun adı sünnet düğünü. Yüreklerimizin kan ağladığı böyle bir günde düğün yapılması... Pes doğrusu..."

Orgeneral Aydoğan Babaoğlu'nun, karakola saldırı düzenlendiği gün golf oynamaya devam etmesi karşısında ta kınacağı tutum ve bunu haber bültenine taşıyıp taşımayacağı merak ediliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*