Alacak verecek kavgası: 2 ölü

Alacak verecek kavgası: 2 ölü.8208
  • Giriş : 03.09.2008 / 17:37:00

Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı Altınoluk beldesinde bir kişi, alacak verecek meselesi yüzünden tartıştığı ve kendisine tokat attığı öne sürülen kişinin de aralarında bulunduğu iki arkadaşını öldürdü, bir arkadaşını da yaraladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İntihara teşebbüs eden zanlı, jandarma ekiplerince ikna edilerek yakalandı.

Alınan bilgiye göre, İstanbul'da eşini öldürdüğü için yedi yıl cezaevinde yattığı ve iki yıl önce beldeye yerleştiği öğrenilen Tuncay S. (65), dün Çam Mahallesi'nde Sabahattin Ali Parkı'nın karşısındaki kahvehanede birlikte oyun oynadığı Özkan Alıcı (60) ile alacak verecek meselesi yüzünden tartıştı.
Tartışma sırasında Alıcı'nın Tokat attığı öne sürülen zanlı, bugün aynı kahvehanede karşılaştığı Özkan Alıcı'ya ruhsatsız tabancayla üç el ateş etti. Alıcı, olay yerinde öldü.

Olaya tanık olan ve kaçmaya çalışan Muharrem Can'ı da (57) sırtından yaralayan zanlı, daha sonra Mimar Sinan Caddesi'ndeki bir binanın zemin katında yaşayan Ahmet Atabin'in (63) evine gitti. Atabin'i de evinde dört el ateş ederek öldüren Tuncay S, Altınoluk Jandarma Karakolu ekiplerince olay yerinde sıkıştırılınca tabancasını başına dayayıp intihara teşebbüs etti.

Jandarma ekiplerinin uzun süren ikna çabaları ve ''vurduğu kişilerin hafif yaralandıklarını'' söylemeleri üzerine tabancasını bırakan Tuncay S, gözaltına alındı.

Bu arada, zanlının ilk ifadesinde, vurduğu kişilerle arkadaş olduğunu, bu kişilere borç para verdiğini, ancak geri alamadığını, dün bu yüzden tartıştığı Alıcı'nın kendisini tokatladığını söylediği öğrenildi.

Kendisine attığı Tokat yüzünden kızgın olduğu Alıcı'yla kahvehanede karşılaştığını, Alıcı'nın burada kendisine ''pinti herif'' demesi üzerine sinirlenerek ateş ettiğini öne sürdüğü belirtilen Tuncay S'nin, diğer arkadaşlarıyla da alacak verecek meselesi yüzünden husumetli olduğunu söylediği kaydedildi.

Olayda ağır yaralanan Muharrem Can'ın Edremit Devlet Hastanesinde tedavi altına alındığı, olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*