Alaçatı Belediye Başkanı serbest bırakıldı

Alaçatı Belediye Başkanı serbest bırakıldı.13661
  • Giriş : 27.02.2009 / 17:29:00

İzmir'in Çeşme ilçesi Alaçatı beldesinde düzenlenen operasyonda tutuklanan, Alaçatı Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç ve 6 sanık, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Alınan bilgiye göre, sanık avukatlarının itirazını değerlendiren 8. Ağır Ceza Mahkemesi, tutuklu bulunan Alaçatı Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç ile Muammer Balaban, Murat İleri, Ahmet Özen, Nihat Gürbüz ve Ali Ayhan Yıldız'ın tahliyesine karar verdi.

-OPERASYON-

İzmir Cumhuriyet Savcısı Murat Gök'ün talimatıyla İl Jandarma Alay Komutanlığı ekipleri, Alaçatı Belediyesinde ''Fare Kapanı'' adıyla operasyon başlatmış, Alaçatı Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, başkan yardımcıları, meclis üyeleri, bir bankanın Çeşme Şube Müdürü, Belediyespor Kulübü Başkanı, müteahhitler ile belediyenin fen işleri, imar, yazı işleri, halkla ilişkiler, emlak, gelirler müdürlüğü birimlerinde görevli bazı bürokratlar, memurlar ve işçilerin de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alınmıştı.

Belediyedeki ihale, hak ediş, imar planı dosyaları ile meclis kararlarına inceleme yapılmak üzere el konulurken, operasyon kapsamında yapılan aramalarda, 6'sı ruhsatsız 12 tabanca, 5 av tüfeği, tarihi değeri olan 15 sikke ele geçirilmişti.

Mahkemeye sevk edilen 41 zanlıdan, aralarında Alaçatı Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç'ın da bulunduğu 6'sı tutuklanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*