Alanya il olmak istiyor

  • Giriş : 12.02.2006 / 00:00:00

AK Partili Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in Alanya'yla birlikte 14 ilçe ve 102 belde belediyesini Antalya'ya dahil etme projesine tepkiler devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alanya İl Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mustafa Kahya, Alanya'nın il olması için 15 yıldır mücadele verdiklerini belirtti. "Alanya, gerek ekonomik, gerek sosyal ve coğrafi yapısıyla il olmayı çoktan hak ediyor." diyen Kahya, ilçelerin il olma konusunun yeniden gündeme getirilmesinin sevindirici olduğunu söyledi. Kahya, Alanya'nın Türkiye'deki 40'dan fazla ilden daha büyük potansiyele sahip olduğunu kaydetti.

AK Parti Alanya İlçe Başkanı Kemal Kaçmaz ise, il olmaya aday ilçeler arasında Alanya'nın en üst sıralarda yer aldığını söyledi. Alanya'nın nüfus ve ekonomik yapısıyla birçok ilden büyük bir metropol kent olduğunu anlatan Kaçmaz, Alanya'nın il olmayı çoktan hak ettiğinin altını çizdi.

İktidar partisi olarak düşüncelerini bakanlara, başbakana ve hatta partinin üst organlarının hepsine ilettiklerini ifade eden Kaçmaz, "Bütün bakanlar ve partimizin üst yetkilileri Alanya'nın il olacak ilk ilçelerden birisi olduğu konusunda hem fikirdirler. Konunun Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) gündemine gelmesi halinde Alanya'nın il olacak ilçeler arasında ilk sırada yer alacağına inanıyorum. Bu konuda Alanya olarak herkes el birliği yapmalı. Biz iktidar partisi olarak üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yerine getireceğiz." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious