Alanya Kapali Cezaevinde Isyan Çikti

  • Giriş : 02.11.2005 / 00:00:00

ANTALYA - Antalya'nin Alanya ilçesinde bulunan B Tipi Kapali Cezaevi'nde çikan isyan komando ve çevik kuvvet ekiplerinin de gelmesiyle 3.5 saat sonra kontrol altina alindi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hirsizlik ve uyusturucu gibi suçlardan hükümlü 9 mahkum, cezaevi yönetiminden, cezaevinin baska koguslarinda bulunan arkadaslarinin yanlarina getirilmesini istedi. Istekleri kabul edilmeyen mahkumlar, cezaevinin kapilarina vurmaya basladi. Durumun yetkililere bildirilmesi üzerine ilk önce Alanya Emniyet Müdürlügü'ne bagli Çevik Kuvvet ekipleri cezaevine girdi. Ardindan Gazipasa'da bulunan Jandarma Komanda Birligi'ne bagli çok sayida tam donanimli asker geldi. Muhtemel olaylara olaylara karsi çok sayida itfaiye araci ve 2 ambulans cezaevi önünde hazir bekletildi. 3.5 süren süren ikna çabalarinin ardindan isyanci mahkumlar, eylemlerinden vazgeçti.

Isyanin sona ermesinden sonra 9 mahkum karga tulum alinarak Ermenek Kapali Cezaevi'ne gönderilmek üzere cezaevi aracina bindirildi. Bu arada isyan sirasinda kalp rahatsizligi oldugu bildirilen yasli bir mahkum, fenalik geçirdi. Cezaevinde ilk müdahalesi yapilan mahkum, Alanya Devlet Hastanesi'ne kaldirildi. Cezaevi çikisinda bir açiklama yapan Alanya Cumhuriyet Bassavcisi Ali Yeldan, sorunun 9 mahkumun baska koguslara geçmek istemesinden kaynaklandigini söyledi. Yeldan, "Cezaevinde bulunan 9 hükümlü bugün aksam saatlerinde bir arkadaslarinin kendi koguslarina alinmasini istemisler. Bu istekleri cezaevi yönetimi tarafindan reddedilince kapilara vurmaya baslamislar. Herhangi bir direnis sözkonusu degil. Su an itibariyle problem sona ermistir. Mahkumlar, bölgedeki diger cezaevlerine gönderilecek." diye konustu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious