Alanya'da 5 dolandırıcı tutuklandı

Alanya'da 5 dolandırıcı tutuklandı.13461
  • Giriş : 04.04.2008 / 23:09:00

Antalya'nın Alanya ilçesinde kredi kartı dolandırıcılığından 5 kişi tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Alanya'da başkalarına ait kredi kartı bilgilerini ele geçirerek düzenledikleri kartlara yükleyip müşterilerin hesaplarından para çeken ve alışveriş yapanlarla bunlara yardımcı oldukları iddia edilen 5 kişi polis tarafından izlemeye alındı.

Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği iki ay devam eden izleme sonrasında bazı ev ve iş yerlerine eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyonda gözaltına alınan Mustafa K, (33), Halil İbrahim S, (26), Davut Ç, (26), Özgür Ç, (28) ile bu kartları iş yerinde kullandırıp alış veriş yaptırdığı iddia edilen iş yeri sahibi Zeki K. (43) gözaltına alındı.

Zanlıların, özellikle yabancı uyruklu turistleri hedef seçtikleri, banka ATM'leri ile iş yerlerine yerleştirdikleri manyetik kart okuma cihazı sayesinde kredi kartı bilgilerini çaldıkları, bu bilgileri bilgisayar ortamında boş kredi kartlarına ya da alışveriş merkezlerine ait indirim kartlarına kopyalamak suretiyle sahte kredi kartı elde ettikleri ve bu kartlarla da para çekip alışveriş yaptıkları ileri sürüldü.

Zanlıların ev ve iş yerlerinde üç adet sahte nüfus cüzdanı, çok sayıda iş yerine ait alışveriş ve nakit para çekim slipleri, kart kopyalama işleminde kullanılan elektronik cihaz, yabancı uyruklu şahıslara ait kredi kartı bilgilerini içeren notlar, çeşitli alışveriş merkezlerine ait boş kartlar ele geçirildi.

Ele geçirilen sahte kredi kartlarında çekilmeye hazır 185 bin YTL olduğu belirlendi.

Sorguları tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edilen 5 kişi tutuklandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious