Alanya'da çete polisle çatıştı

  • Giriş : 22.08.2006 / 00:00:00

Antalya'nın Alanya ilçesinde çalıntı otomobille kaçan zanlılarla polis arasında çıkan silahlı çatışmada 2 kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alanya'da polisin "dur" ihtarına uymayarak ateş açan iki kişi ayaklarından vurularak yakalandı. Alınan bilgiye göre, devriye gezen polis ekipleri şüpheli gördüğü 42 SY 938 plakalı otomobili takibe aldı. Otomobilde bulunan iki kişi, polis tarafından takip edildiğini fark edince Türbelinas Yaylası yoluna doğru kaçmaya başladı.

Hıdırilyas Mevkii yakınlarında polis tarafından sıkıştırılan zanlılar, polisin 'dur' ihtarına uymayarak ateş açtı. Bunun üzerine polis de zanlılara ateşle karşılık verdi. Çıkan silahlı çatışmada, araçta bulunan Adnan T. ve Ahmet T. adlı zanlılar, ayaklarından vurularak yakalandı.

Zanlıların kullandığı otomobilin çalıntı olduğu tespit edilirken, otomobilde 2 tabanca ve bir miktar esrar maddesi ele geçirildi. Alanya Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan zanlılardan Adnan T.'nin Sakarya'da işlenen bir cinayete karıştığı iddiasıyla arandığı, diğer zanlının ise çeşitli suçlara adının karıştığı belirlendi. 42 SY 938 plakalı otomobilin, geçtiğimiz pazar günü Sugözü Mahallesi'nden çalındığı ve o günden bu yana arandığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious