Alanya'da fuhuş operasyonu

Alanya'da fuhuş operasyonu.19910
  • Giriş : 03.05.2008 / 17:28:00

Antalya'nın Alanya ilçesinde, polisin düzenlediği operasyonda yurt dışından getirilerek para karşılığında erkeklere pazarlandıkları belirlenen 40'a yakın kadın ile bu kadınları pazarladıkları ve bu kişilere yardım ettikleri gerekçesiyle 25 kişi gözaltına

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Alınan bilgiye göre, Alanya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Asayiş Büro Amirliği ekipleri, 4 aydır sürdürdükleri istihbarat çalışmaları sonunda, çoğunluğu Moldova'dan olmak üzere yurt dışından Türkiye'ye gelerek para karşılığında erkeklere pazarlandığı bildirilen yabancı uyruklu kadınların kaldığı otel ve evlerle bu kadınları pazarlayan ve bu kişilere yardım ettikleri öne sürülen kişilerin evlerine dün gece eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyon ''Kleopatra'' kod adıyla gerçekleştirildi.

Antalya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polislerin de destek verdiği operasyonda yurt dışından Türkiye'ye soktukları kadınları erkeklere pazarladıkları ve bu kişilere yardımcı oldukları iddia edilen 25 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

Aynı anda ilçedeki çeşitli otellere, evlere ve barlara düzenlenen baskınlarda da tamamı yabancı uyruklu 40'a yakın kadın da yakalanarak gözaltına alındı.

Gözaltına alınan kişilerin üzerlerinde ve evlerinde yapılan aramada ise bir pompalı tüfek, bir tabanca, bir gaz tabancasıyla bir miktar mermi ele geçirildi.

Zanlıların karakoldaki ifadeleri sürüyor.

Zanlıların yarın sağlık kontrolünden geçirileceği, gözaltında bulunan kadınlarla bu kadınları para karşılığında erkeklerle satarak fuhuş yapmaya zorladıkları, onlara yardımcı oldukları ileri sürülen 25 kişinin, Salı günü adliyeye çıkarılacağı bildirildi.

Emniyet yetkilileri, gözaltında bulunan kişilerin, fuhuş yapmak, yaptırmak, fuhşa aracılık etmek ve insan ticareti yapmak suçlarından yargılanacağını, olayın uluslararası boyutunun bulunduğunu bildirdiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious