Alanya'da köpek katliamı çocukları ağlattı

Alanya'da köpek katliamı çocukları ağlattı.19408
  • Giriş : 19.04.2009 / 22:48:00

Alanya'da bir site bahçesine atılan zehirli etleri yiyen kedi ve köpekler öldü. Elleriyle büyüttükleri köpeklerinin ölümü site sakinleri gözyaşlarına boğuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde bulunan Şirinler dost Sitesi sakinleri sabah kedi ve köpek inlemeleriyle uyandı. Site bahçesine atılan zehirli etler, kedi ve köpeklerin acı içinde kıvranarak ölümüne neden oldu. Antalya'nın Alanya İlçesi'ne bağlı Cikcilli beldesinde 5 köpek ve bir kedi içine zehir konulan etle katledildi.

Can çekişen köpekler, Şirin Dostlar Sitesi'nde oturan ve sabah erken saatlerde evine gelen güvenlik görevlisi Hacı İnce tarafından fark edildi. Bahçeden gelen kedi ve köpek inlemeleri üzerine bahçeye yönelen güvenlik görevlisi gördüğü manzara karşısında dehşete düştü. Bahçenin her tarafından köpek inlemeleri duyan ve ne yapacağını şaşıran güvenlik görevlisi yardım için komşularını çağırdı. Yavru iken beslemeye başladıkları ve büyüttükleri köpeklerin zehirlendiğini fark eden site sakinleri göz yaşlarına boğuldu. Kısa süre içinde 5 köpek ve bir kedi ölürken, olay yerine belediye görevlileri çağırıldı.

"BUNU YAPANLAR İNSAN OLAMAZ"

Sitede oturan ve köpekleri yıllardır elleriyle beslediklerini söyleyen Mehmet Gürer, "Bu köpekler siteye taşındığımızda küçük birer yavru idi. Ellerimizle besleyerek büyüttük. Onları kısırlaştırdık. Bunu yapanlar insan olamaz" dedi. Güvenlik görevlisi Hacı İnce, durumu polise bildirdiğini ancak hiçbir ekibin gelmediğinden yakınarak "Bu köpekler hem bizlerin hem de çocuklarımızın dostu, arkadaşıydı. Onlara evlatlarımız gibi bakıyorduk. Bunu yapanlar insan olamaz" diyerek tepkisini dile getirdi.

ÇOCUKLAR GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Uzun yıllardır köpeklere baktığını ve tedavi ettirdiğini söyleyen Nevin Gürer, gözyaşları içinde şunları söyledi. "Bunu yapanlar ancak cani ve katil olur. İnşallah kendi başlarına da aynı şey gelir. Allah belalarını versin" dedi. En büyük üzüntüyü ise çocuklar yaşadı. Gözyaşlarına boğulan ve hıçkırarak ağlayan çocuklar ise üzüntülerini şöyle dile getirdiler: "Köpeklerimiz bizimle birlikte okula gidip geliyordu. Denize dahi giderken yanımızdan ayrılmıyorlardı. Onlar bizim arkadaşımızdı. İnşallah köpeklerimizi zehirleyenler aynı şekilde ölürler. Kısa süre içinde olay yerine gelen Cikcilli Belediyesi ekipleri site bahçesinde ölen köpekleri bir araya topladı daha sonra köpekleri zehirleyen et parçaları bir poşete kondu. Belediye görevlisi Bahadır Karaoğlu, gerekli soruşturmayı açacaklarını ve köpeklerin ölüm nedenini belirlemek için otopsi yapacaklarını söyledi.

"SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ"

Antalya Veteriner Hekimler Odası Alanya Temsilcisi Kenan Ersoy, olayla ilgili gerekli tutanakları tuttuklarını ve şube olarak savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını ifade etti. Ersoy, "Ha insan öldürmüşsün, ha hayvan, arada bir fark görmüyoruz. Cumhuriyet Savcılarını göreve davet ediyoruz. Ayrıca zehirlenen hayvanların midesinden parça alarak ölüm nedenlerinin tam olarak tespiti için Ankara'da bulunan Toksikoloji Labaratuvarı'na göndereceğiz" diye konuştu.

Veteriner Hekim Kenan Ersoy tarafından zehirlenerek ölen kedi üzerinde otopsi yapıldı. Kedinin 50 günlük hamile ve karnında 4 tane yavrusunun olduğunu ortaya çıktı. Otopsinin ardından veteriner hekim Kenan Ersoy şunları söyledi: "Zehirlenerek ölen 5 köpek bir kedi değil. Yavruları ile birlikte 5 kedi ve 5 köpek katledilmiştir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*