Alanya'da 'Şemsiye' operasyonu

  • Giriş : 19.02.2007 / 00:00:00

Antalya'nın Alanya ilçesinde düzenlenen 'Şemsiye Operasyonu'yla 12 kişilik uyuşturucu çetesi çökertildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Edinilen bilgilere göre, Alanya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Organize Büro Amirliği ekipleri sokak satıcılarının piyasaya uyuşturucu madde sürmeye hazırlandığı istihbaratını aldı.

Sokakta uyuşturucu madde satan 3 kişiyi takibe alan ve 2 ay takip eden ekipler, örgüt lideri galerici Polat D.'yi (32) ağabeyi ve kardeşine ulaşarak gözaltına aldı.

İstanbul üzerinden Alanya'ya getirilen haplar ve uyuşturucu maddenin saklandığı adresleri tespit eden ekipler, narkotik detektör köpeği Avcı ile ev ve işyerlerine şok baskınlar düzenledi.

'Şemsiye' adı verilen operasyonda ilk etapta örgüt lideri Polat D., ağabeyi Savaş D. (33) ve kardeşi Ali D.'nin (26) gözaltına alındı. Daha sonra yapılan sorgular neticesinde çete üyesi olduğu iddia edilen Ali K.(30), Tahir B. (31), Murat A. (26), Serdar Z. (25), Bülent B. (34), Özer T. (23), Necat T. (51), Bülent D. (20) ve Şevket Y.(47) gözaltına alındı. Zanlıların ev, araç ve işyerlerinde 16 kilo 470 gram esrar maddesi, 60 ectacy hap, 892 gram kenevir tohumu, esrar tartmak için kullandıkları hasas terazi, 40 adet fişek ile kuru sıkı tabancadan bozma üç adet ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

Tabancalardan ikisinin bilye atar tabanca olduğu öğrenildi. Ayrıca örgütün Alanya ve beldeleri ile Gazipaşa ilçesini kapsayan bölgede sokak satıcıları ile eğlence mekanlarına uyuşturucu madde pazarladığı iddia edildi.

Zanlılar, emniyetteki sorgularının ardından 'Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve örgüt faaliyeti çerçevesinde, uyuşturucu madde ticareti yapmak' suçlarından adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious