Alanzinho Trabzonspor'a geldiğine pişman

Alanzinho Trabzonspor'a geldiğine pişman.11107
  • Giriş : 21.05.2009 / 10:05:00

Trabzonspor’un Brezilyalısı Alanzinho, transfer olduğu ilk günlerde yedek kulübesinde oturması ve şehrin büyük olmaması nedeniyle Türkiye’ye geldiğine pişman olduğu itirafında bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Norveç'in en büyük gazetesi VG, Trabzonspor'un Norveç'in Stabaek kulübünden transfer ettiği Brezilyalı yıldızı Alanzinho ile bir röportaj yaptı, Brezilyalı futbolcuyu Trabzon'un en eski hamamlarından Sekiz Direkli Hamam'a götürerek fotoğrafladı. Gazete ayrıca, Trabzon sokaklarında çocuklarla top oynarken çektikleri Alanzinho fotoğraflarını da röportajda yayımladı.

Devre arasında takıma katılan Alanzinho, takıma katıldığı ilk dönemde zor ve sıkıntılı günler geçirdiğini söyledi. Brezilyalı oyuncu, Trabzon'a transfer olduğu ilk günlerde yedek kulübesinde oturması ve şehrin büyük olmaması nedeniyle Türkiye'ye geldiğine pişman olduğu itirafında da bulundu.

Ailesinin kendisi için çok önemli olduğunun altını çizen Alanzinho, Trabzon'un küçük bir şehir olması nedeniyle boş zamanlarında yapacak bir şeyin olmadığından pek alışamadığını vaktini ya antrenman yapmak, maç oynamak ya da evinde oturmakla geçirdiğini belirtti.

Ünlü futbolcu, Norveç'te boş zamanının daha iyi geçmesine rağmen Trabzonpor'un şimdiye kadar oynadığı en profesyonel kulüp olduğunu ve hiçbir eksiğinin bulunmadığının altını çizdi. Bordo-mavili kulüpte özel Portekizce tercümanı olduğunu, istediği yemekleri yediğini ve kulüpte özel odası olduğuna değinen Alanzinho, kendisine yıllık ödenen 10 milyon Norveç kronu ücretin yanısıra bir araba ve lüks bir dairenin tahsis edildiğini söyledi.

Şampiyonlar Ligi beklentisi

2008 yılında Norveç'te yılın futbolcusu seçilen Alanzinho, Trabzonspor'a geldiğinden beri 14 maçın sadece 7'sinde ilk on birde oynamasının ve yalnızca iki golünün olmasının kendisini çok üzdüğünü ifade etti.

Trabzonspor'un ligi şampiyon olarak bitireceğine inandığını belirten Alanzinho, ilk on birde daha fazla ve önümüzdeki sezon Şampiyonlar Ligi'nde oynamayı ümit ettiğini kaydetti.

Hamama girdi

Trabzonspor'un yıldız ismi Alanzinho, Norveç gazetesinin isteğini kırmadı ve Sekiz Direkli Hamam'da tellağa teslim oldu. Brezilyalı, sokakta da Futbol oynadı.


Milliyet

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*