Alaşehir'de petrol aramak için başvuru

Alaşehir'de petrol aramak için başvuru.10455
  • Giriş : 28.05.2009 / 20:22:00

Manisa Alaşehir'de açılan Sarıkız-2 kuyusunda bin 850 metrede petrol bulan Merty Enerji şirketi, Salihli de petrol aramak için ruhsat başvurusunda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Merty Enerji Petrol Arama, Eğitim ve Servis Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ongun Yoldemir, gazetecilere yaptığı açıklamada, Petrol İşleri Genel Müdürlüğü'ne, Salihli ovasında petrol aramak için ruhsat başvurusunda bulunduklarını, resmi müracaatlarının 13 Nisan'da Resmi Gazete'de yayınlandığını belirtti.

Salihli'de de petrol bulacaklarını ümit ettiklerini ifade eden Yoldemir şunları kaydetti.

''Yasal prosedür gereği 1 defada en fazla 50.000 hektarlık alanda petrol arama ruhsatı izni verilebiliyor. Biz 47.899, 47.773 ve 42.781 hektarlık olmak üzere toplam 138 bin 453 hektarlık 3 ayrı alanda arama izni verilmesi için talepte bulunduk. Şu anda resmi prosedürlerin tamamlanmasını bekliyoruz. Petrol aramamız için ruhsat onayı verilmesi halinde hızlı bir şekilde çalışmalarımıza başlayacağız. Çünkü verilecek olan arama ruhsatları 2.5 yıl için geçerli. Onayın çıkması halinde ilk etapta uzmanlarımız Salihli'nin jeolojik ve jeofizik verilerini inceleyecekler. Elde edeceğimiz verilere göre sondaj alanını belirleyeceğiz. Umudun olduğu her yerde bizde varız.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*