Albaraka Suriye’de

Albaraka Suriye’de.8452
  • Giriş : 03.02.2009 / 14:27:00

Bahreyn merkezli lider faizsiz bankacılık grubu Albaraka Banking Group, stratejik hedefleri doğrultusunda faaliyete geçmeyi hedeflediği Suriye pazarı için gerekli tüm onayları aldı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

100 milyon dolar sermayeyle kurulan Albaraka Suriye'nin 2009 yılının ilk aylarında faaliyete geçmesi planlanıyor.

Albaraka Banking Group Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Adnan Ahmed Yusuf, bankanın kuruluşu için gerekli olan tüm adımları tamamladıklarını belirterek, Albaraka Suriye'nin, 100 milyon dolar sermaye ile kurulacağını kaydetti. Süregelen ekonomik reformlarla birlikte Suriye piyasasının ciddi bir büyüme sergileyeceğini söyleyen Yusuf, Suriye'nin birçok yabancı bankacılık kuruluşunu da içeren yatırımcılar için bir cazibe merkezi haline geldiğini ekledi.

Yılın ilk aylarında faaliyete geçecek olan Albaraka Suriye, ülke genelinde birçok şehri kapsayacak şube ağında bireysel ve kurumsal müşterilere tüm bankacılık ürün ve servislerini Katılım Bankacılığı prensipleri ile sunacak. Albaraka Suriye, 12 ülkede faaliyet gösteren Albaraka Banking Group'un finansal kaynakları ve teknik kapasitesi ile engin tecrübe ağının bir parçası olacak.

ABG'nin stratejik olarak bölgesel ve uluslararası piyasalarda faaliyet gösterme planlarının bir parçası olarak kurulan Albaraka Suriye'nin faaliyete geçmesi için gerekli prosedürün ve idari işlerin yürütülmesini sağlayan kurucu komitede, Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ahmed Yusuf'un yanı sıra Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mohammed Al Shaer de görev aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*