Albay Ali Öz, arka kapıdan çıktı

Albay Ali Öz, arka kapıdan çıktı.13101
  • Giriş : 10.04.2008 / 21:04:00

Meclis Araştırma Komisyonu'na, Hrant Dink suikastı ile ilgili ifade vermeye gitmeyen Bilecik eski İl Jandarma Komutanı Albay Ali Öz'ün, Bilecik Valiliğinden ayrılışı hayli ilginç oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Meclis Araştırma Komisyonu'na, Hrant Dink suikastı ile ilgili ifade vermeye gitmeyen Bilecik eski İl Jandarma Komutanı Albay Ali Öz, Bilecik Valisi Musa Çolak'ı ziyaret etti. Öz, Emniyet Müdürlüğü tarafından tahsis edilen araçla Valiliğin arka kapısından çıkarak hızla uzaklaştı.

Bilecik Emniyet Müdürlüğü'ne ait ve Emniyet Müdürü şoförünün kullandığı 11 AU 787 makam aracıyla Bilecik Valiliği'ne gelen Albay Ali Öz, Vali Musa Çolak'la görüştü. Vali Musa Çolak'la yaklaşık 15 dakika görüşen Ali Öz, Valilik çıkışında gazetecileri görünce arka kapıdan emniyete ait araçla uzaklaştı. Daha sonra, Bilecik Eronur Otel'e giden Ali Öz, eksik evrakları olduğunu, bunları tamamlamak ve eşyalarını toplamak için Bilecik'e geldiğini söyledi.

Gazetecilerin, otelden çıkarken görüntülediği Albay Ali Öz, 'Meclis Araştırma Komisyonu'na neden ifade vermek için gitmediği' şeklindeki soruya ise "Konuşamam, yorum yok" diye cevap verdi. Öz, araca hızla binerek otelden ayrıldı.

Bilecik Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren ise Ali Öz'ün kendisini de ziyaret ettiğini, birlikte yemek yediklerini ve kendisine araç tahsis ettiğini, gelişmelerden bilgisi olduğunu söyledi.

Bilindiği gibi, Albay Ali Öz, Hrant Dink cinayetinden sonra Bilecik'e atanmış, 'cinayetten haberi olduğu ve gerekeni yapmadığı' gerekçesi ile hakkında suç duyurusunda bulunulmuş ve bunun ardından da Bilecik İl Jandarma Komutanlığı görevinden alınarak Bursa Bölge Komutanlığı'na çekilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious