Albay Çiçek oy çokluğu ile bırakıldı

Albay Çiçek oy çokluğu ile bırakıldı.9837
  • Giriş : 02.07.2009 / 17:33:00

14. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından serbest bırakılan Deniz Kurmay Albay Dursun Çiçek'in ikiye bir oy çokluğu ile delil yetersizliğinden serbest bırakıldığı öğrenildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Albay Dursun Çiçek delil yetersizliğinden oy çokluğu ile serbest bırakıldığı öğrenildi.

Ergenekon soruşturması çerçevesinde Ergenekon'un tutuklu sanıklarından emekli binbaşı ve Avukat Levent Göktaş'ın avukatlarından Serdar Öztürk'ün bürosunda ele geçirildiği ileri sürülen "İrtica ile Mücadele planı" içinde bulunan "AKP ve Gülen'i bitirme" projesini hazırladığı iddiasıyla gündeme gelen Deniz Kurmay Albay Dursun Çiçek'in, 14. Ağır Ceza Mahkemesine yapılan itiraz üzerine ikiye bir oy çokluğu ile serbest bırakıldığı öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre; Dursun Çiçek'in avukatlarının tutuklama kararını veren nöbetçi İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesine verdikleri dilekçe ile tutukluluğa itiraz ettiler. Yasal prosedür gereği tutuklama kararı veren sorgu hakimi, yapılan itiraz görüşmesine katılmadı. Yapılan itirazı görüşen 14. Ağır Ceza mahkemesinin 3 kişilik heyeti Kurmay Albay Dursun Çiçek'in delil yetersizliğinden serbest bırakılmasına karar verdi. Mahkeme bu kararı ikiye bir oy çokluğu ile aldı.

İSTANBUL 14. AĞIR CEZA MAHKEMESİ'NDEKİ GÖREVLENDİRME

Bu arada İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı yaptığı bir açıklama ile 14. Ağır Ceza Mahkemesine yapılan geçici görevlendirmenin rutin bir görevlendirme olduğu belirtildi.

İstanbul Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Şefik Mutlu imzasıyla 30 Haziran Salı günü İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığına gönderilen yazıda, şöyle denildi:

''İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi Hakimi Yakup Hakan Günay'ın senelik izinde, üye Hakim Rüstem Eryılmaz'ın ise nöbetçi Hakim olması sebebiyle adı geçen mahkemenin 30. 06. 2009 tarihinden 03. 07. 2009 tarihine kadar olan mahkeme işleri ile 03. 07. 2009 Cuma günkü heyet duruşmalarına ve bir sonraki duruşmaya kadar olan mahkeme işlerine İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi Hakimi M. Faik Saban'ın iştirak etmesi uygun görülmüştür.''

Karar, Ulusal Yargı Ağı (UYAP) sistemine 30 Haziran Salı günü, saat 14.16 itibarıyla girilerek duyuruldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*