Albay Çiçek'in imzasında yeni skandal

Albay Çiçek'in imzasında yeni skandal.7533
  • Giriş : 22.06.2009 / 17:00:00
  • Güncelleme : 22.06.2009 / 17:21:13

Belgede yer alan imzanın Albay Çiçek'e ait olduğu tespit edilirken yeni bir skandal ortaya çıktı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

'İrtica ile mücadele eylem planı'nda yer alan imzanın Albay Çiçek'e ait olduğu tespit edilirken yeni bir skandal ortaya çıktı. Çiçek, askeri savcılara verdiği ifadesinin altına başka bir imza attı...

Genelkurmay Harekat Başkanlığı'nda hazırlandığı iddia edilen İrticayla Mücade Eylem Planı'nda yer alan imzanın Deniz Piyade Kurmay Kıdemli Albay Dursun Çiçek'e ait olduğu jandarma raporlarıyla tespit edilirken, yeni bir skandal daha ortaya çıktı. Albay Çiçek'in Askeri savcılara verdiği ifadesinin altına bambaşka bir imza attığı tespit edildi.

Ergenekon operasyonu kapsamında Avukat Serdar Öztürk'ün hukuk bürosunda ele geçirilen Albay Dursun Çiçek İmzalı "İrticayla Mücadele Eylem Planı" başlıklı belgeye el konuldu. Belge üzerinde bulunan imzanın Çiçek'e ait olup olmadığının belirlenebilmesi amacıyla Ergenekon savcılarıyla birlikte Genelkurmay Başkanlığı Askeri Savcılığı'nca da soruşturma açıldı. Askeri savcılar bir taraftan Çiçek'ten yeni imza örnekleri alırken, bir taraftan da daha önceki belgelerde kullandığı imzanın örneklerini Jandarma Kriminal Laboratuvarı ve Adli Tıp Kurumu'nda da inceleme yapılmasına karar verdi.

Jandarma Kriminal Laboratuvarı incelemelerini tamamlayarak 16 Haziran 2009 tarihinde bir rapor hazırladı. Raporda, belge üzerinde bulunan imzanın Çiçek'e ait imzalar ile "genel şekil yönünden benzerlik gösterdiği" ifade edildi.

3 imza aynı, biri farklı

İmzanın kriminal incelemesi sürerken Askeri savcılık bu arada Albay Çiçek'in ifadesini aldı. Çiçek'in altın imzasını attığı Askeri Savcılık ifadesi Ergenekon savcılarına ulaştı. Ancak ifadede Çiçek'in imzasını tamamen değiştirdiği görüldü. Çukurova Üniversitesi'ne 17 Ocak 2002'de yaptığı doktora müracaatına attığı imza ve evlenme cüzdanında bulunan imzası ile İrticayla Mücadele Eylem Planı'ndaki imzası bire bir örtüşen Çiçek'in, Askeri savcılara çok daha farklı bir imza verdiği tespit edildi.

Savcılar harekete geçiyor

Askeri savcılıktan gelen imza örneklerini Adli Tıp Kurumu'na gönderen Ergenekon savcılarının oradan gelecek yazıyı beklediği, oradan gelecek cevapla harekete geçileceği öğrenildi. Genelkurmay Askeri Başsavcısı Yavuz Şentürk'ün İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcı Vekili Turan Çolakkadı ile yaptığı görüşmenin ardından ifade verme işlemi askıya alınan Genelkurmay Harekat Başkanlığı 3. Destek Şube Müdürü Albay Çiçekíin Ergenekon savcılarınca önümüzdeki günlerde ifadesi alınmak üzere çağrılacağı bildirildi. Çolakkadı, imza tetkikinin bekleneceğini açıklamıştı.

Avukat Serdar Öztürk'ün bürosunda ele geçirilen "İrticayla Mücadele Eylem Planı" başlıklı belgede Albay Dursun Çiçek'in imzası böyle.Albay Dursun Çiçek'in askeri savcılara verdiği imza örneği.

Belgenin altındaki imza ile savcılıkta verilen imza arasında bir benzerlik yok.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*