Albay Öz Meclis'e bilgi vermeye gelecek

Albay Öz Meclis'e bilgi vermeye gelecek.13101
  • Giriş : 18.04.2008 / 09:43:00
  • Güncelleme : 27.03.2010 / 02:04:11

TBMM Hrant Dink cinayetiyle ilgili olarak, aralarında Jandarma Albay Ali Öz’ün de bulunduğu 5 jandarma görevlisini dinlemeye hazırlanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Zafer Üskül, jandarmaların dinlenmesiyle ilgili henüz kendilerine resmi yazının ulaşmadığını, ancak sözlü bildirilen beyana göre, önümüzdeki günlerde komisyona gelip bilgi vereceklerini söyledi.

CEZAEVLERİNİ GEZECEKLER

TBMM İnsan Hakları Komisyonu ayrıca, Edirne ve Tekirdağ cezaevlerinde inceleme yapma kararı aldı. Daha önce cezaevlerinden gelen ihbarlar üzerine cezaevlerini ziyaret kararı alan komisyon, dün 5 kişilik bir alt komisyon oluşturdu. Komisyon önümüzdeki günlerde Ergenekon operasyonu kapsamında tutuklanan emekli Tuğgeneral Veli Küçük ile İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in yattığı Tekirdağ cezaevini ziyaret edecek.

SORUŞTURMA İZNİ

ÖTE yandan İstanbul Valisi Muammer Güler de 'Müfettişlerin teklifi üzerine 1 şube müdürü, 1 emniyet amiri, 1 başkomiser, 1 komiser ve 2 polis hakkında soruşturma izni verdim. Bundan sonraki boyut adliyeyle ilgilidir' dedi.

STARGAZETE

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious