Albayın evindeki silahlar taşındı

Albayın evindeki silahlar taşındı.14179
  • Giriş : 08.01.2009 / 08:58:00

Son Ergenekon operasyonunda Ankara'da gözaltına alınan albayın Sapanca'daki dağevinde saatler süren mühimmat sayımı yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Son Ergenekon operasyonu kapsamında Ankara'da gözaltına alınan albayın Sakarya'nın Sapanca ilçesinde ele geçirilen 22 el bombası ve diğer askeri malzemelerin sayılması saatler aldı. Ele geçirilen malzemeler minibüsle İstanbul'a götürüldü.

Bugün birçok tanınmış kişinin gözaltına alındığı Ergenekon Soruşturması Sakarya'ya da uzandı.

Daha önce Sakarya'da bulunan 1010 Tankpalet Fabrikası Komutanlığı'nda 2002-2007 yılları arasında görev yapan ve şu anda Ankara'da Kara Kuvvetleri Merkez Lojistik Komutanlığı'nda görevli albay Mustafa Dönmez, Ankara'da gözaltına alındı.

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Şubesi ekipleri ile Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin denetiminde albay Dönmez'in Sakarya'nın Sapanca ilçesi Mahmudiye köyündeki dağ evinde bu sabah arama yaptı.

İstanbul polisinin de destek verdiği aramada 22 adet el bombası, 2 av tüfeği, 3 tabanca, sten marka uzun namlulu silah, yaklaşık çeşitli çaplarda 8 bin tane tabanca ve otomatik silah mermisi, kamuflaj, çok sayıda askeri pot, kazak, sırt çantası, askeri çadır, kampet, kelepçe, askeri kumaş ele geçirildi. Sapanca Polis Merkezi'ne getirilen el bombaları ve askeri malzemelerin sayılması saatler aldı. Tutanak tutulduktan sonra el bombaları ve askeri malzemeler, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi tarafından bir minibüsle İstanbul'a götürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*