Albaylar ifade vermeye bekleniyor

Albaylar ifade vermeye bekleniyor.13876
  • Giriş : 29.06.2009 / 08:20:00

Ergenekon soruşturması kapsamında ifade vermeye çağrılan 8 kurmay subayın bugün ve yarın adliyeye gelmesi bekleniyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şüpheli sıfatıyla ifadesi alınacak subayların isimlerinin, avukat Serdar Öztürk'ün de tutuklandığı operasyonlarda yapılan aramalarda elde edilen bazı belgelerde geçtiği iddia ediliyor.

Taraf ve Star gazetelerinin haberlerine göre, askerler arasında en dikkat çeken isim Deniz Kurmay Albay Dora Sungunay. Ergenekon operasyonunun 13'üncü dalgasında Sungunay'ın evi ve işyerinde arama kararı alınmıştı. Ancak Sungunay'ın ofisinin Genelkurmay'da olduğu anlaşılmış, polislerin girmesine izin verilmemişti.

Genelkurmay Hareket Başkanlığı'nda hazırlandığı iddia edilen 'İrticayla Mücadele Eylem Planı' altında imzası bulunan Albay Dursun Çiçek'le birlikte şüpheli olarak ifadeye çağrılan ve bir sonraki terfide general olmayı bekleyen kurmay albayların isimleri şöyle: Muharrem Nuri Alacalı (Gölcük Donanma Komutanlığı), Şafak Yürekli, İbrahim Koray Özyurt (Aksaz Deniz Üs Komutanlığı), Mert Yanık (Deniz Harp Akademisi Komutanlığı), Levent Görgec (Deniz Eğitim Komutanlığı), Tayfun Duman (Gölcük Harp Filosu Grup Komutanlığı), Aydın Odabaşı (emekli Deniz Albay).

ZAMAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*