Albayrak: Trabzon'a yeni stad gerekli

  • Giriş : 24.03.2007 / 00:00:00

Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, “Trabzonspor'un büyük takımlarla yarışabilmesi için mutlaka yeni bir stat projesine ihtiyaç var” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Albayrak yaptığı açıklamada, Hüseyin Avni Aker Stadı'nın yıkılıp yerine yeni bir stat yapılacağını hatırlatarak, “Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş ile mücadele edebilmemiz açısından böyle bir projeye ihtiyaç var. Trabzonspor'un Türkiye ekonomisinin yüzde 50'sinin dağıldığı İstanbul ile yarışabilmesi için bu tür projeler gerekiyor” diye konuştu.

Yeni stadı 2 yılda yapabileceklerini ifade eden Albayrak, şöyle konuştu:

“Halihazırdaki stadı vererek, kat karşılığı veya 49 yıllığına kiralanması şeklinde yeni stadı yapmak istiyoruz. Biz stadın, şehrin içinden çıkmasını istiyoruz. İki yılda burayı yaparız. Devlete fazla yük olmadan yapacağımıza inanıyoruz.”

Projesini Trabzonspor'un hazırladığı ve Akyazı beldesinde olması planlanan stat, 453 bin metre kare dolgu ve toplam 535 bin metre kare çalışma alanı üzerine yapılacak.

Projede stadyumun yanı sıra otopark, 6 idman sahası, otel, alışveriş merkezi, spor akademisi, otobüs terminali, akaryakıt istasyonu, kongre ve kültür merkezi, spor salonu, kapalı ve açık yüzme havuzu yer alıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious