Albayrak'ın planları suya düştü

Albayrak'ın planları suya düştü.15534
  • Giriş : 29.11.2007 / 10:01:00

Kendisine yönelik eleştiri rüzgarını Yanal'ı göreve getirip, tersine çevirmeyi düşünen Albayrak'ın planları suya düştü. Muhalefet Sadri Şener etrafında birleşti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Büyük hüsran


Trabzon son günlerde kaynayan bir kazanı andırıyor. Kongre öncesinde Ersun Yanal’ı göreve getirerek sportif başarıyla güven tazelemeyi düşünen Albayrak, büyük bir hüsran yaşadı. Ersun Yanal’ın takıma yeni bir hava kazandıracağını düşünen yönetimin, bu umutları çabuk dağıldı. Yeni teknik heyetin işbaşı yapmasından sonra art arda gelen başarısız sonuçlar Albayrak cephesini sıkıntıya sokarken, muhalefetin de elini güçlendirip, işini kolaylaştırdı.

Kadroyu övmüştü ama...


Bordo-Mavili takımın başında çıktığı 4 maçtan ancak bir galibiyet çıkartan Yanal’dan yönetimin bir rapor istediği ifade edildi. Lig’de 9 maçta 13 puan alan Ziya Doğan’ın performansına karşılık, Yanal’ın 3 maçta sadece 3 puan kazanması camiayı da karamsar düşüncelere itti. Yanal’ın göreve ilk geldiğinde elindeki kadroyu öven açıklamaları son haftalarda yerini eleştirilere bıraktı, övgülerin yerini ‘Kadrom yetersiz, takviye lazım’ itirafları almaya başladı.

Şener öne çıktı


Ayrıca son alınan Galatasaray yenilgisi adaylığını resmen açıklamaya hazırlanan Albayrak’ı zora soktu. Bu sportif hüsranla birlikte de muhalefetin eli güçlendi ve Albayrak’a karşı birleşme kararı alındı. Albayrak’ın tüm olumsuzluklara rağmen kongrede yeniden aday olmaya hazırlandığı, listesine sürpriz isimler almak için çalıştığı bildirildi. Kongre için muhalifler, eski başkanlardan Sadri Şener’in etrafında birleşme kararı aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious