Albayrak'tan camiaya övgü

  • Giriş : 24.09.2006 / 00:00:00

Trabzonspor’da Başkan Albayrak'tan camiaya övgü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Galatasaray maçından önce hem yönetim hem de teknik heyet ve futbolcular olarak bu maçtan 3 puanla ayrılacaklarına inandıklarını belirten Başkan Albayrak, bu karşılaşmada Trabzonspor camiasının ne büyük bir aile olduğunun ve kenetlendiğinde ne kadar büyük işler başarabileceğinin de görüldüğünü söyledi. Albayrak, Bordo-mavili futbolcuların Trabzonspor ruhu ile mücadele ettiklerinde aşamayacakları engel olmadığının da Galatasaray maçında kez daha ortaya çıktığını kaydetti.
Lige iyi başlayamadıklarını ve şu ana kadar kaybettikleri puanların üzüntüsünü yaşadıklarını dile getiren Albayrak, "Futbolcularımız sahada canla başla mücadele ederek ellerinden geleni yapıyor. Böyle oynadığımız sürece başarılı olacağımıza inanıyorum. Beşiktaş'tan sonra Galatasaray derbisini de kazandık. Futbolcularımızı ve taraftarımızı tebrik ediyorum ve bunun devamını diliyorum" dedi.

Ligin ilk 4 haftasının ardından Brezilyalı teknik direktör Sebastiao Lazaroni ile yola devam edemeyeceklerini gözlemlediklerini ve yönetim kurulu olarak aldıkları ani bir kararla Lazaroni'yle yollarını ayırdıklarını kaydeden Albayrak, "Lazaroni bizim için bir hata olmasaydı kendisini göndermezdik. Ligdeki yolumuza onunla devam edemeyeceğimizi ve onun Trabzonspor'un yükünü taşıyamayacağını anladığımız için kendisiyle yollarımızı ayırdık ve Ziya Doğan ile anlaştık. Bugün her iki teknik adam arasındaki farkı herkes çok iyi görüyor" diye konuştu.

Galatasaray maçında alınan galibiyetin çok önemli ve anlamlı olduğuna, fakat bu maçın artık geride kaldığına dikkat çeken Nuri Albayrak, artık kendilerini UEFA Kupası'ndaki rakipleri Osasuna'ya karşı hazırlamaları gerektiğini söyledi. Trabzonspor olarak hem ligde hem de UEFA ve Türkiye Kupası'nda yollarına devam etmek istediklerinin altını çizen Albayrak, bunun için yapılması gereken şeyin öncelikle Osasuna maçına odaklanmak ve İspanya'dan turla dönmek olduğunu ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious